gol bale real madrid ucl

Video Nu numai Cristiano e omul record: Bale a marcat cel mai rapid gol al Realului în istoria Champions League

Video Nu e Ronaldo, nu e nici Messi. Cifre incredibile pentru Falcao, în competiţiile europene

real madrid

Locul 2 în grupele Ligii, mai convenabil pentru Real Madrid

falcao

02.11.2016, 23:31

Într-o întrecere în care Cristiano Ronaldo şi Lionel Messi se întrec în superlative, altul este atacantul care şi-a trecut în cont un record. Radamel Falcao a reuşit o dublă în partida de Champions League dintre Monaco şi CSKA Moscova (3-0), stabilind scorul final în minutul 41, şi e pe primul loc într-un top important.

Astfel, atacantul columbian conduce o ierarhie a jucătorilor cu cel puţin 30 de goluri marcate în competiţiilor europene: cu 42 de reuşite în 46 de partide, "Tigrul" este jucătorul cu media cea mai bună de goluri marcate pe meci (0,91%).

VEZI AICI GOLURILE MARCATE DE FALCAO

Sud-americanul este urmat în acest top de Gerd Muller (0,89%), Puskas (0,88%), Messi (0,82%), Heynckes (0,80%) şi Di Stefano (0,77%).

Falcao a marcat primul său gol în Champions League, după aproape 7 ani. Ultimul venise într-un Porto - Arsenal (17.02.2010). Mai mult, aceasta a fost prima dublă reuşită de vârful de 30 de ani, care a fost înlocuit în minutul 74.

GAFĂ uriașă a Vioricăi Dăncilă: „Avem un interviu absolut ridicol”

Gafă a europarlamentarului Viorica Dancilă, propusă de PSD pentru funcţia de premier.

Video Monaco - Caen 2-0. Keita Balde și Falcao au adus victoria formației din Principat