Dan Șucu
”A explodat”. Scoțienii au reacționat, după anunțul lui Dan Șucu despre transferul lui Albion Rrahmani
Screenshot 2024-05-22 at 21.34.13
Albion Rrahmani, tot mai aproape de transferul carierei? Detaliul care l-a dat de gol pe atacantul Rapidului
FOTBAL:ROMANIA-BULGARIA, AMICAL (4.06.2024)
Alarmă la naționala României! De ce lipsește Valentin Mihăilă din primul 11 pentru meciul cu Ucraina
LIVE Liga Digi Sport

Rangers, echipa lui Ianis Hagi, la un pas să rateze play-off-ul Champions League. Rezultatele serii în turul trei preliminar

03.08.2022, 00:00

Marți seara s-a disputat prima manșă a turului trei preliminar din UEFA Champions League, iar Rangers, echipa lui Ianis Hagi (23 de ani), a fost învinsă în deplasarea din Belgia, pe terenul celor de la Royale Union SG.

Meciul dintre Royale Union SG și Rangers / Foto: Profimedia
  • MEDIA: Digi Sport Special, luni, 18:00, DGS 1

• MEDIA: Liga Digi Sport, luni, 14:30, DGS 1

Ianis Hagi nu s-a aflat pe teren la Rangers, întrucât se află în recuperare, după accidentarea suferită la genunchi la începutul anului.

Rangers, la un pas să fie eliminată din Champions League. Rezultatele serii în turul trei preliminar.

Rangers a pierdut prima manșă din turul trei preliminar al UEFA Champions League pe terenul celor de la Royale Union SG, campioana Belgiei, scor 0-2.

Reușitele partidei au fost semnate de către Teuma, în minutul 27, și Vanzeir, din lovitură de la 11 metri.

Returul dintre cele două formații va avea loc peste o săptămână în Scoția, de la ora 21:45, cu belgienii mari favoriți la calificarea în play-off.

AS Monaco - PSV Eindhoven, remiză în turul trei preliminar al UEFA Champions League

Duelul din Franța dintre cele două formații s-a încheiat marți seara la egalitate, scor 1-1.

Veerman a deschis scorul întâlnirii pentru PSV Eindhoven în minutul 38. Disasi de la AS Monaco a restabilit egalitatea în minutul 80 al jocului, servit de Matazo.

Meciul retur se va disputa peste o săptămână în Olanda, de la ora 21:30, potrivit programării făcute de UEFA.

Ludogorets - Dinamo Zagreb 1-2. Croații, cu un pas în play-off-ul Champions League.

Echipa la care activează românul Cosmin Moți ca oficial nu i-a putut face față lui Dinamo Zagreb în meciul de pe teren propriu, încheiat cu o înfrângere la limită, scor 1-2.

Peric a deschis scorul pentru Dinamo Zagreb în minutul șase al întâlnirii, ca trei minute mai târziu Padt de la Ludogorets să își introducă mingea în propria poartă.

Tekpetey a punctat pentru Ludogorets în minutul 22 și astfel rezultatul partidei a fost stabilit încă din prima repriză.

Meciul retur dintre cele două formații va avea loc săptămâna viitoare la Zagreb, de la ora 21:00, cu croații favoriți la calificarea în play-off.

Sheriff Tiraspol - Viktoria Plzen 1-2. Moldovenii, aproape să fie eliminați din Champions League

După ce anul trecut făceau spectacol cu Real Madrid, Inter sau Șahtior Donețk în grupele Champions League, cei de la Sheriff Tiraspol încearcă din nou să ajungă în grupele unei competiții euroene.

Gruparea de peste Prut este aproape de a fi eliminată din Champions League în acest sezon, după ce a pierdut prima manșă din turul trei preliminar cu Viktoria Plzen, scor 1-2.

Sheriff Tiraspol a deschis scorul în minutul 36 prin Akanbi, în timp ce gruparea din Cehia a restabilit egalitatea înainte de pauză, în minutul 41 prin Chory, din penalty.

Bucha i-a adus Viktoriei Plzen după pauză, mai exact în minutul 55. Acesta a punctat simplu și i-a făcut pe cehi să pornească cu prima șansă la calificare în meciul retur de peste o săptămână. Revanșa va avea loc la Plzen, săptămâna viitoare, de la ora 20:00.

Benfica - Midtjylland 4-1, în prima manșă din turul tre preliminar al Champions League

Benfica Lisabona pleacă din postura de favorită certă la returul de săptămâna viitoare cu Midtjylland, după ce s-a impus pe teren propriu cu scorul de 4-1.

Goncalo Ramos a semnat un hat-trick pentru Benfica în meciul cu danezii, în minutele 17, 33 și 61. Pentru Benfica a mai înscris Fernandez în minutul 40, în timp ce pentru Midjylland a punctat Sisto, în minutul 78, din lovitură de la 11 metri.

Returul dintre cele două formații se va disputa săptămâna viitoare la Randers, de la ora 20:45, cu lusitanii favoriți cerți la calificare.

Etichete: rangers , as monaco , benfica , ludogorets , viktoria plzen , psv , dinamo zagreb , turul trei preliminar champions league , royale union sg , sheriff tirapsol , midtyjlland

Un turist în vârstă de 55 de ani a fost găsit mort pe insula Corfu din Grecia. Este al treilea, în decurs de o săptămână

Cadavrul unui turist american în vârstă de 55 de ani a fost descoperit duminică pe insula Corfu...

darius ghindovean
MERCATO 2024 | Toate transferurile verii sunt AICI. Darius Ghindovean a semnat cu FCU Craiova

MERCATO 2024 | Fereastra de transferuri din vara acestui an, în care se desfășoară și EURO 2024, se...

Decizia luată de UEFA în cazul lui Istvan Kovacs, la două zile după startul EURO 2024
Uefa Europa League final - Atalanta BC v Bayer 04 Leverkusen - Aviva Stadium - Dublin
Decizie scandaloasă în Rusia, înainte de primul meci al României la EURO! Ucrainenii au reacționat imediat
A Channel 4 Sport branded microphone on a hoarding ahead of the UEFA Euro 2024 Group C qualifying match at Wembley Stadium, London. Picture date: Sunday March 26, 2023.
”Cel mai dezgustător moment de la EURO 2024”. Selecționerul Olandei, într-o ipostază jenantă: ”Ce faaaci?”
ronald-koeman15
Decizia luată de jucătorul pe care Gigi Becali ”l-a invitat” să semneze rezilierea contractului în această vară
andrei-vlad

Un campion cu FCSB a recunoscut: ”O echipă din Franța și una din Turcia! Gigi Becali a spus”
David Raul Miculescu, Mihai Daniel Lixandru, Aly Abeid, Siyabonga Ngezana si Razvan Sergiu Sava la faza golului reusit d
Foto Naționala României a ajuns pe Fussball Arena! Cum au fost surprinși ”Tricolorii”
echipanationala_1718624200_3392388118998038295_2186446472
Video Românii au început ”petrecerea” la Munchen, chiar înainte de debutul la EURO
Captură de ecran 2024-06-17 141836
"Înlocuitorul lui Kroos" s-a săturat de toate zvonurile: "M-au transferat la Real Madrid!"
Eindhoven, Netherlands. 06th May, 2024. EINDHOVEN, NETHERLANDS - MAY 6: Joey Veerman of PSV during Title Celebrations PSV Eindhoven at Stadhuisplein on May 6, 2024 in Eindhoven, Netherlands. (Photo by Joris Verwijst/Orange Pictures) Credit: Orange Pics BV
Ianis Hagi, OUT de la Rangers? Suma pentru care ar putea pleca: ”Ar fi mulțumiți!”
Deportivo Alaves v Getafe CF - LaLiga EA Sports Ianis Hagi of Deportivo Alaves reacts during the LaLiga EA Sports match
Ce i-a spus prințul George lui Kate Middleton, la Trooping the Colour. Remarca adorabilă dezvăluită de un expert în citirea pe buze
Câți bani iau tricolorii dacă se califică din grupă: bonus cu șase zerouri! Primă și pentru titlul european!
Știm adversarele FCSB din Liga Campionilor, chiar dacă UEFA a șters postarea! Cele patru echipe care pot ieși în cale
Daniel Radcliffe, apariție rară pe covorul roșu alături de iubita lui. Actorul din „Harry Potter” și Erin Darke sunt împreună de 12 ani
Bebe Rexha, atacată din nou de fani. Gestul făcut de artistă în timpul concertului: „Mi-ar plăcea să mă îmbogățesc”
Cea mai înfricoșătoare armă a dacilor. A băgat spaima în romani și i-a forțat să-și modifice echipamentul militar
Adeverințele cu pensia recalculată vin abia pe 10 iulie. Câte pensii sunt deja recalculate?
Șoferii români al căror permis de conducere expiră la 2 ani. De ce a fost micșorată valabilitatea carnetului de șoferi
Bianca Andreescu, tristă de ziua ei: a izbucnit în plâns după finală. "Bibi" a avut și un mesaj special pentru români VIDEO