Foto ”Rușinos!” Fanii ”s-au năpustit” asupra ei, după ce echipa a pierdut de la 2-0: ”Îți bați joc de noi”
articol scris de Digi Sport30.11.2023, 09:11
Sevilla a pierdut pe teren propriu, scor 2-3, în fața celor de la PSV, în runda cu numărul 5 a grupelor UEFA Champions League. Andaluzii nu mai au nicio șansă de calificare în faza eliminatorie din cea mai importantă competiție intercluburi.
![carolina-ales5](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwJTNBJTJGJTJG/c3RvcmFnZTAxZGlnaXMucmNzLXJkcy5y/byUyRnN0b3JhZ2UlMkYyMDIzJTJGMTEl/MkYzMCUyRjE4NTEyNzVfMTg1MTI3NV9j/YXJvbGluYS1hbGVzNS5wbmcmdz0xMDYw/Jmg9NjM2Jmhhc2g9MGQ2MDdlMTc5NmU4ZDFmYWVjMDQ3Yzg5Yjg0Y2NhYTU=.thumb.jpg)
SuperLiga: Poli Iași - Gloria Buzău, sâmbătă, 19:00, DGS 1
SuperLiga: Sepsi - Dinamo, sâmbătă, 22:00, DGS 1
Fanii celor de la Sevilla au izbucnit la adresa Carolinei Ales: ”Demisia”
Ibericii au deschis scorul în minutul 24, prin Sergio Ramos, care a stabilit un record, și au mai punctat o dată până la pauză, însă reușita lui Sow a fost anulată după consultarea sistemului VAR, pentru henț. La câteva zeci de secunde după revenirea de la cabine, En Nesyri a dus scorul la 2-0, iar fanii celor de la Sevilla sperau la o calificare în optimi.
Însă, în minutele 63 și 66, Ocampos a văzut două cartonașe galbene și și-a lăsat echipa în inferioritate numerică, iar meciul a luat o turnură neașteptată. PSV a redus din diferență prin Saibari, în minutul 68, iar autogolul lui Gudelj a restabilit egalitatea pe tabelă. Olandezii au dat lovitura în prelungiri, grație golului lui Pepi, și au obținut ”biletele” pentru faza următoare.
Suporterii andaluzi nu suportat eșecul echipei favorite și și-au vărsat nervii pe Carolina Ales (42 de ani), membru în consiliul director al clubului și acționar la FC Sevilla: ”Afară!”, ”Demisia”, ”Îți bați joc de noi”, ”Ne duci în faliment” sau ”Pleacă de la Sevilla”, au fost scandările la adresa acesteia.
Galerie Foto
![](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwcyUzQSUyRiUy/RnN0b3JhZ2UwMWRpZ2lzLnJjcy1yZHMu/cm8lMkZzdG9yYWdlJTJGMjAyNCUyRjAy/JTJGMTklMkYxOTA2ODgyXzE5MDY4ODJf/ZGlnaXNwb3J0LXdoYXRzYXBwLmpwZyZo/YXNoPTlmMDRmYWU3ZWMyYWQxMjEyMDczYWNmMWNkYTQ4ZDk5.jpg)
Carolina Ales Matador a reacționat scurt: ”Nu mă las intimidată de acești oameni”, a spus ea, potrivit Marca. Jurnaliștii spanioli au caracterizat comportamentul fanilor drept o ”hărțuire rușinoasă”.
În urma acestui rezultat, Sevilla se află pe ultimul loc în Grupa B din UEFA Champions League, cu două puncte. Arsenal, 12 puncte, și PSV, 8 puncte, și-au asigurat calificarea, iar Lens ocupă locul 3, cu 5 puncte.
VIDEO Rezumat Sevilla - PSV 2-3
Etichete: grupe champions league , fani sevilla , sevilla psv , carolina ales
Urmărește știrile digisport.ro și pe Google News
![Fiica transgender a lui Elon Musk face dezvăluiri despre copilăria ei și spune că amintirile miliardarului sunt „complet false”](https://s.iw.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.thumb.jpg)
Vivian Jenna Wilson, fiica transgender înstrăinată a lui Elon Musk, a respins vehement, public prin...