Video Thomas Muller, în culmea fericirii după ce a picat cu Arsenal în UCL: ”Prietene, te aștept!”
articol scris de Digi Sport15.03.2024, 15:20
Tragerea la sorți pentru sferturile de finală ale UEFA Champions League a avut loc vineri și a putut fi urmărită pe Digi Sport 1. Toate meciurile vor putea fi văzute pe canalele Digi Sport.
![mullerbun](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwJTNBJTJGJTJG/c3RvcmFnZTAxZGlnaXMucmNzLXJkcy5y/byUyRnN0b3JhZ2UlMkYyMDI0JTJGMDMl/MkYxNSUyRjE5MzA3MzBfMTkzMDczMF9t/dWxsZXJidW4uanBnJnc9MTA2MCZoPTYz/NiZoYXNoPTQxNzMzODUyYWFjYjk4ZTYxYTlmMTUyM2QxMzcxOTRi.thumb.jpg)
SuperLiga: Poli Iași - Gloria Buzău, sâmbătă, 19:00, DGS 1
SuperLiga: Sepsi - Dinamo, sâmbătă, 22:00, DGS 1
Capul de afiș al sferturilor este Real Madrid - Manchester City, dar competiția promite și alte meciuri de cel mai înalt nivel, precum Arsenal - Bayern Munchen, Atletico Madrid - Borussia Dortmund și Barcelona - PSG.
Thomas Muller, fericit că a picat cu cei de la Arsenal! Mesaj pentru Kai Havertz
Thomas Muller a fost unul dintre cei mai importanți jucători ai celor de la Bayern Munchen în ultimii ani, fiind ”vinovat” pentru trofeele cucerite de gruparea din Bavaria. Neamțul se pregătește de o nouă aventură în cadrul celei mai importante competiții intercluburi, iar următoarea adversară este Arsenal, echipă pe care o cunoaște atât de bine.
Fotbalistul german a avut un mesaj de transmis după ce a văzut tragerea la sorți.
”Și... este Arsenal. Kai Havertz, te aștept, prietene. Este o tragere foarte bună. Două echipe foarte bune, două stadioane și orașe excelente. O să fie greu, dar mereu sunt pozitiv. Ne vedem, ”Tunarilor”!”, a transmis Thomas Muller pe rețelele sociale.
![](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwcyUzQSUyRiUy/RnN0b3JhZ2UwMWRpZ2lzLnJjcy1yZHMu/cm8lMkZzdG9yYWdlJTJGMjAyNCUyRjAy/JTJGMTklMkYxOTA2ODgyXzE5MDY4ODJf/ZGlnaXNwb3J0LXdoYXRzYXBwLmpwZyZo/YXNoPTlmMDRmYWU3ZWMyYWQxMjEyMDczYWNmMWNkYTQ4ZDk5.jpg)
- De-a lungul timpului, Muller a jucat 7 meciuri contra celor de la Arsenal și are un record foarte bun: 4 victorii, un egal și două înfrângeri. În acest interval, neamțul a marcat 5 goluri și a oferit o pasă decisivă.
Sferturile Champions League, ediția 2023/2024
- Arsenal - Bayern Munchen (1)
- Atletico Madrid - Borussia Dortmund (2)
- Real Madrid - Manchester City (3)
- PSG - Barcelona (4)
Primele echipe extrase din urnă vor juca partidele tur pe teren propriu, pe 9 și 10 aprilie. Returul sferturilor de finală din Liga Campionilor e programat pe 16 și 17 aprilie.
- Câștigătoarea sfertului de finală 2 (Atletico Madrid - Borussia Dortmund) va întâlni în semifinala 1 învingătoarea din sfertul 4 (PSG - Barcelona).
- Câștigătoarea sfertului de finală 1 (Arsenal - Bayern Munchen) va întâlni în semifinala 2 învingătoarea din sfertul 3 (Real Madrid - Manchester City).
Gazda finalei de pe Wembley va fi câștigătoarea semifinalei 2.
Etichete: arsenal , bayern munchen , uefa champions league , thomas muller
Urmărește știrile digisport.ro și pe Google News
![Fiica transgender a lui Elon Musk face dezvăluiri despre copilăria ei și spune că amintirile miliardarului sunt „complet false”](https://s.iw.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.thumb.jpg)
Vivian Jenna Wilson, fiica transgender înstrăinată a lui Elon Musk, a respins vehement, public prin...
![drg](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwJTNBJTJGJTJG/c3RvcmFnZTAxZGlnaXMucmNzLXJkcy5y/byUyRnN0b3JhZ2UlMkYyMDI0JTJGMDcl/MkYyNSUyRjIwMzMwMzBfMjAzMzAzMF9k/cmcucG5nJnc9MzgwJmg9MjI4Jmhhc2g9/ZWY3MmZmYWEzN2RkM2NmZjY1MGMxMzM2NmI0MDYxYTU=.thumb.jpg)
![regheprodanca](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwJTNBJTJGJTJG/c3RvcmFnZTAxZGlnaXMucmNzLXJkcy5y/byUyRnN0b3JhZ2UlMkYyMDIyJTJGMDkl/MkYyOCUyRjE1OTE2NjFfMTU5MTY2MV9y/ZWdoZXByb2RhbmNhLnBuZyZ3PTM4MCZo/PTIyOCZoYXNoPTAxNDI5YzMwNzFkMWRiMjRkODE2MmVjNDFjZmZiYTQ2.thumb.jpg)