messi copa am

Familia lui Leo Messi, agresată pe arena din Santiago. Rudele starului, evacuate la pauză

”Tata” Martino, după finala pierdută la Copa America: "Argentina merita victoria!"

decime

VIDEO Superlativele Copei America! 10 lucruri despre remarcații și cifrele turneului

Gerardo Martino

05.07.2015, 14:03
  • Handbal feminin, Champions League: CSM București - Gyor (vineri, ora 20:30, Digi Sport 1)
  • Cupa Spaniei, sferturi: Alaves-Valencia (miercuri, ora 20:00, Digi Sport 1), Real Madrid - Leganes (miercuri, 22:30, Digi Sport 1)

VIDEO Chile - Argentina 0-0 (4-1, d.l.d.). Argentina a pierdut dramatic finala de la Copa America, după ce a fost învinsă de gazde Chile, în urma loviturilor de la departajare.

Selecționerul Argentinei, Gerardo Martino, a pierdut al doilea trofeu important după Cupa Mondială de anul trecut, însă nu este îngrijorat după acest eșec și spune că Messi și colegii lui ar fi meritat să obțină victoria.

"Meciul cu Chile nu va schimba cu nimic analiza noastră. Noi am încercat să jucăm în aceeaşi manieră cu aceşti fotbalişti care acum cu siguranţă plâng în vestiar. Am făcut totul pentru victorie. Am avut ocazii clare prin Otamendi, Lavezzi și Higuain. Au fost șanse clare de gol, iar rezultatul meciului trebuia să fie altul.

În cele 120 de minute, într-un meci de un nivel foarte ridicat în care ambele echipe mai mult s-au neutralizat decât au jucat, eu cred că Argentina ar fi meritat să câştige. Vom continua să jucăm la fel, așa cum am făcut-o și după Cupa Mondială, această înfrângere nu schimbă nimic ceea ce gândim noi", a spus Gerardo Martino.

Femeia – căsătorită și cu doi copii - trăiește în prezent într-o locație secretă în Coreea de Sud...

Video Chile a câștigat ediția centenară a Copei America, după o finală dramatică

chile campioana

Noi informații în cazul militarului care și-a ucis concubina la coafor

Video Chile şi Argentina reeditează finala de anul trecut a Copei America

chile bucurie

Cine sunt băieții care l-au consolat pe Messi după finala Copei America: ”Nu fi trist!”