Exclusiv ”De ce s-a supărat Jose Mourinho?” Ion Crăciunescu a dezvăluit de ce s-a enervat lusitanul la meciul ”Generației de aur”
articol scris de Digi Sport26.05.2024, 19:28
Meciul de retragere a ”Generației de Aur” a avut loc sâmbătă, pe Arena Națională, scor 3-2, contra echipei Legendelor Lumii, în fața a 54.967 de spectatori.
![ion craciunescu](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwJTNBJTJGJTJG/c3RvcmFnZTAxZGlnaXMucmNzLXJkcy5y/byUyRnN0b3JhZ2UlMkYyMDIyJTJGMDkl/MkYyOCUyRjE1OTE0NDFfMTU5MTQ0MV9p/b24tY3JhY2l1bmVzY3UuanBnJnc9MTA2/MCZoPTYzNiZoYXNoPWM1MWUzNzc2ZDQ0ZTViYjYyMDc3NzhlZmVhZTkxYmFm.thumb.jpg)
SuperLiga: Poli Iași - Gloria Buzău, sâmbătă, 19:00, DGS 1
SuperLiga: Sepsi - Dinamo, sâmbătă, 22:00, DGS 1
Evenimentul a reprezentat o nouă șansă pentru suporteri de a revedea legende precum Dan Petrescu, Gică Popescu, Gică Hagi, Dida, Rivaldo sau Hristo Stoichkov.
Ion Crăciunescu a dezvăluit că Jose Mourinho s-a enervat pe el pentru că a dat penalty pentru ”Generația de aur”
Ion Crăciunescu (73 de ani) a condus meciul dintre ”Generația de aur” și Legendele Lumii. Fostul mare arbitru internațional a remarcat faptul că lui Jose Mourinho nu i-a convenit momentul când a fost dictat un penalty, pentru ”Generația de aur”.
”(n.r. Oare de ce s-a supărat Jose Mourinho?) Eh, era nervos! Are în sânge chestie asta! E un profesionist desăvârșit. Nu am stricat prietenia cu Mourinho din cauza asta.
Omul a tratat serios meciul împotriva 'Generației de aur'. Eu cred că a fost penalty acolo.
![](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwcyUzQSUyRiUy/RnN0b3JhZ2UwMWRpZ2lzLnJjcy1yZHMu/cm8lMkZzdG9yYWdlJTJGMjAyNCUyRjAy/JTJGMTklMkYxOTA2ODgyXzE5MDY4ODJf/ZGlnaXNwb3J0LXdoYXRzYXBwLmpwZyZo/YXNoPTlmMDRmYWU3ZWMyYWQxMjEyMDczYWNmMWNkYTQ4ZDk5.jpg)
Dar nu numai Mourinho a fost nervos, ci și Karagounis. Ei au tratat cu toții meciul foarte serios.
Penru ei nu a fost doar un meci de vacanță”, a declarat Ion Crăciunescu, în cadrul emisiunii ”Fotbal Club”.
Dan Șucu i-a oferit un tricou cu Rapid lui Jose Mourinho
Antrenorul lusitan a fost prezent, înainte de meciul de retragere a ”Generației de aur”, la dineul de vineri seară, eveniment care a avut parte și de o licitație.
Acționarul majoritar al Rapidului, Dan Șucu, a participat și el la evenimentul respectiv și s-a făcut remarcat, după ce a achiziționat tricoul lui Jose Mourinho, cu 16.000 de euro, dar și pe cele ale lui Rivaldo și Hristo Stoichkov.
Mai mult, Dan Șucu i-a dăruit și un tricou cu Rapid antrenorului portughez, lucru mărturisit de bunul prieten al lui Mourinho, Giovanni Becali.
”A vorbit cuvinte foarte frumoase despre domnul Șucu, care a avut amabilitatea să-i cumpere tricoul. I-a dat un tricou cu Rapid, pe care o să-l ducă în colecția sa de tricouri.
Sunt niște gesturi de curtoazie”, a dezvăluit Giovanni Becali la emisiunea Digi Sport Matinal.
Etichete: jose mourinho , ion craciunescu , generatia de aur , meci de retragere , mourinho suparat
Urmărește știrile digisport.ro și pe Google News
![Fiica transgender a lui Elon Musk face dezvăluiri despre copilăria ei și spune că amintirile miliardarului sunt „complet false”](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwcyUzQSUyRiUy/RnMuaXcucm8lMkZnYXRld2F5JTJGZyUy/RlptbHNaVk52ZFhKalpUMW9kSFJ3SlRO/QkpUSkdKVEpHJTJGYzNSdmNtRm5aVEE0/ZEhKaGJuTmpiMlJsY2k1eVkzTXQlMkZj/bVJ6TG5KdkpUSkdjM1J2Y21GblpTVXlS/akl3TWpRbCUyRk1rWXdOeVV5UmpJMkpU/SkdNakF6TXpRM01WOHlNRE16JTJGTkRj/eFgxWnBkbWxoYmkxS1pXNXVZUzFYYVd4/emIyNHQlMkZjMmt0Uld4dmJpMU5kWE5y/TG1wd1p5WjNQVFU1TUNabyUyRlBUTXpN/Q1pvWVhOb1BUZ3hNRFE1WkRreU5tUTFa/amd5T0RrME1EYzNObUZqWTJZd09UUmpP/VGhsLnRodW1iLmpwZyZ3PTM4MCZoPTIy/OCZoYXNoPTg4ZTVjYzliYmNhN2U2OTdkM2Q0OTU2ODNlZDFmYTI4.thumb.jpg)
Vivian Jenna Wilson, fiica transgender înstrăinată a lui Elon Musk, a respins vehement, public prin...