Ionuț Lupescu ”a dat de pământ” cu ”Tricolorii” după România - Columbia: ”După 0-2 n-am mai urmărit meciul”
articol scris de Digi Sport27.03.2024, 12:57
România a pierdut, scor 2-3, în fața Columbiei, într-un meci amical disputat pe stadionul Civitas Metropolitano din Madrid.
![lupescu nemultumit](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwJTNBJTJGJTJG/c3RvcmFnZTAxZGlnaXMucmNzLXJkcy5y/byUyRnN0b3JhZ2UlMkYyMDIyJTJGMDkl/MkYwOCUyRjE1Nzg3NTJfMTU3ODc1Ml9s/dXBlc2N1LW5lbXVsdHVtaXQuanBnJnc9/MTA2MCZoPTYzNiZoYXNoPWJmYjk1ZmQxM2M3ZjUwMWM1MDM4MTBkNWY5ZThkMWI5.thumb.jpg)
SuperLiga: Poli Iași - Gloria Buzău, sâmbătă, 19:00, DGS 1
SuperLiga: Sepsi - Dinamo, sâmbătă, 22:00, DGS 1
Evoluția ”Tricolorilor” din primele 83 de minute (dinaintea perioadei în care ”Tricolorii” au reușit să marcheze două goluri și să pună serios probleme la poarta adversă) a fost criticată de un fost component al Generației de Aur.
Ionuț Lupescu: ”Am urmărit meciul doar până la 0-2 și, după aia, nu l-am mai urmărit”
Ionuț Lupescu (55 de ani), fostul mijlocaș al naționalei României, a susținut că a urmărit la televizor partida România - Columbia doar până în minutul 36, când Jhon Arias (26 de ani) a marcat golul de 2-0 pentru sud-americani.
De asemenea, fostul mijlocaș al lui Dinamo a mărturisit că nu a remarcat prestația niciunui ”Tricolor” în perioada pe care și-a petrecut-o mijlocașul în fața micului ecran.
”Am urmărit meciul doar până la 0-2 și, după aia, nu l-am mai urmărit. Asta e… diferență mare! Nu mă așteptam să fie așa mare diferență.
![](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwcyUzQSUyRiUy/RnN0b3JhZ2UwMWRpZ2lzLnJjcy1yZHMu/cm8lMkZzdG9yYWdlJTJGMjAyNCUyRjAy/JTJGMTklMkYxOTA2ODgyXzE5MDY4ODJf/ZGlnaXNwb3J0LXdoYXRzYXBwLmpwZyZo/YXNoPTlmMDRmYWU3ZWMyYWQxMjEyMDczYWNmMWNkYTQ4ZDk5.jpg)
N-am niciun remarcat din echipa României. Nu prea am ce să comentez, pentru că nu am văzut ca lumea. (n.r. credeți că asta e fața României?) Nu știu care e fața României. Nimeni nu știe care e fața României. Vom vedea”, a spus Lupescu, pentru Playsport.
- 74 de selecții a adunat Lupescu pentru echipa națională a României
- 6 goluri a marcat mijlocașul pentru prima reprezentativă
În partida cu Columbia, România a reușit să-și creeze 9 situații de gol la poarta adversă (4 șuturi pe poartă, 5 pe lângă poartă). Însă, 7 dintre ocaziile ”Tricolorilor” au survenit în repriza a doua, când selecționata pregătită de Edi Iordănescu a și marcat de două ori, prin Ianis Hagi (minutul 84) și Florin Tănase (minutul 90+4).
VIDEO Rezumat România - Columbia, scor 2-3
Etichete: romania , columbia , ionut lupescu
Urmărește știrile digisport.ro și pe Google News
![Fiica transgender a lui Elon Musk face dezvăluiri despre copilăria ei și spune că amintirile miliardarului sunt „complet false”](https://s.iw.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.thumb.jpg)
Vivian Jenna Wilson, fiica transgender înstrăinată a lui Elon Musk, a respins vehement, public prin...