”O să-l arunc în zăpadă!” Reacția lui Bratu față de Moldoveanu, după eșecul de la U19
28.03.2018, 11:29România U19 - Ucraina U19 1-2. Dinamo a avut un singur reprezentant la naționala de tineret, care a ratat calificarea la Campionatul European, în persoana lui Robert Moldoveanu (19 ani). Atacantul a fost foarte afectat de eșec, astfel că Florin Bratu trebuie acum să-și aducă jucătorul pe linia de plutire.
![FOTBAL:ROMANIA U19-SUEDIA U19, TURNEUL DE ELITA (24.03.2018)](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwJTNBJTJGJTJG/c3RvcmFnZTAxdHJhbnNjb2Rlci5yY3Mt/cmRzLnJvJTJGc3RvcmFnZSUyRjIwMTgl/MkYwMyUyRjI4JTJGODk1NjkxXzg5NTY5/MV9yb2JlcnQtbW9sZG92ZWFudS5qcGcm/dz0xMDYwJmg9NjM2Jmhhc2g9NmYxMzZl/MTlhNzYwNzJlN2ZhMGZiMjRlZWMxYTFlYmY=.thumb.jpg)
SuperLiga: Poli Iași - Gloria Buzău, sâmbătă, 19:00, DGS 1
SuperLiga: Sepsi - Dinamo, sâmbătă, 22:00, DGS 1
”Robert este afectat de acest eșec, am vorbit cu el puținm mai devreme, e normal. E afectat, dar o să-l arunc în zăpadă puțin ca să își revină”, a spus Bratu, în cadrul unei conferințe de presă.
Tehnicianul roș-albilor îl înțelege foarte bine pe Moldoveanu, pentru că nici lui nu-i vine să creadă cum România U19 a ratat calificarea, deși în minutul 90 era la turneul final. ”În minutul 90, eram calificați! E foarte complicat și parcă nu am înțeles nimic din ultimele 20 de minute. Mă așteptam la o altă reacție din partea lor, pentru că au mai pierdut o calificare în urmă cu doi ani, plus că au avut ca reper și meciul Ucrainei contra Serbiei de acum câteva zile.
Trebuia să stea mai mult în gardă. Echipa noastră a arătat un fotbal plăcut, dar parcă s-a bazat prea mult pe Mățan și pe Moruțan. Cei doi nu au jucat bine ieri și asta s-a văzut. Păcat, pentru că este o generație bună, cu jucători care vor ajunge la echipele naționale, dar au ratat o nouă șansă”, a mai spus Bratu.
VIDEO cu finalul partidei de la Ploiești
![](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwcyUzQSUyRiUy/RnN0b3JhZ2UwMWRpZ2lzLnJjcy1yZHMu/cm8lMkZzdG9yYWdlJTJGMjAyNCUyRjAy/JTJGMTklMkYxOTA2ODgyXzE5MDY4ODJf/ZGlnaXNwb3J0LXdoYXRzYXBwLmpwZyZo/YXNoPTlmMDRmYWU3ZWMyYWQxMjEyMDczYWNmMWNkYTQ4ZDk5.jpg)
CITIȚI ȘI
- VIDEO ”În loc să lupte, se văicăreau ca la parastas!” Fostul psiholog al lui Dinamo a şters pe jos cu naționala U19
- VIDEO EXCLUSIV Momentele grele au continuat şi după meci! Fanii i-au huiduit şi înjurat pe jucătorii României U19
Etichete: romania u19 , florin bratu , bratu , zapada , moldoveanu , robert moldoveanu , romania u19 - ucraina u19 , arunc in zapada
Urmărește știrile digisport.ro și pe Google News
![Fiica transgender a lui Elon Musk face dezvăluiri despre copilăria ei și spune că amintirile miliardarului sunt „complet false”](https://s.iw.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.thumb.jpg)
Vivian Jenna Wilson, fiica transgender înstrăinată a lui Elon Musk, a respins vehement, public prin...