iordanescu hagi

VIDEO EXCLUSIV A vorbit despre succesorul său pe banca naționalei : “Numele lui l-a pronunțat”

Patrick Petre a marcat în victoria, 2-0 cu Feroe, a naționalei U19, în preliminariile Euro 2016

fani romania

VIDEO Burleanu a anunţat ultimele detalii despre amicalul cu Spania: "Şanse mari să se joace acolo"

romania u19

12.11.2015, 19:46

Echipa de fotbal a României Under-19 a învins, joi, la Oradea, cu scorul de 2-0 (1-0), reprezentativa similară a Insulelor Feroe, în prima etapa a grupei a 11-a de calificare la Turneului de Elită al Campionatului European din 2016, informează site-ul oficial al FRF.

Golurile tricolorilor au fost marcate de Alexandru Stoica (min 41) şi Patrick Petre (min 82).

Selecţionerul Andrei Spier a folosit următoarea echipă: Tordai - Pham, Dudea, R. Popa, Panait - Chivari, Cojocaru - Stoica (Ene, 79), Cicâldău, Vîlceanu (P. Petre, 69) - Bota (D. Popa. 60).

Partida a fost condusă la centru de Peter Kralovic (Slovacia), ajutat la linii de Miroslav Benko (Slovacia) şi Amihay Yeshoua Mozer (Israel), rezervă fiind Murat Ilgaz (Turcia).

În primul meci al turneului contând pentru calificarea la Turul de Elită al EURO U19 din Germania, Elveţia a învins Andorra cu 1-0, prin golul reuşit de Alpsoy, în minutul 3. Andorra a ratat un penalty prin Nazzaro în minutul 26, iar elveţienii au evoluat în zece din minutul 70, după eliminarea lui Alessandrini, pentru cumul de cartonaşe galbene.

Etapa a doua programează, sâmbătă, următoarele meciuri: Insulele Feroe - Elveţia (ora 11,00) şi România - Andorra (ora 15,00).

Agerpres

romania u19

Propunerea oficială a PSD pentru funcția de premier

Radiografia unei calificări: "Calitatea le dă dreptul să spere la mai mult. Sunt 2-3 cu tentă de lideri"

unde19

News Alert O adevărată minune! România a învins şi Rusia şi suntem calificaţi la Turul de Elită