Galerie Foto "Canibalul" Rudiger. Ce spune Paul Pogba, după ce a fost mușcat: "Cred că ați văzut imaginile"
articol scris de Digi Sport16.06.2021, 11:02
În finalul primei reprize a meciului Franța - Germania 1-0, Paul Pogba l-a acuzat pe Antonio Rudiger că l-a mușcat de spate. După joc, mijlocașul reprezentativei "Cocoșului Galic" a oferit explicații despre unul dintre cele mai controversate momente de la EURO 2020.
![rudiger-pogba](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwJTNBJTJGJTJG/c3RvcmFnZTAxZGlnaXMucmNzLXJkcy5y/byUyRnN0b3JhZ2UlMkYyMDIxJTJGMDYl/MkYxNiUyRjEzNDAxMDZfMTM0MDEwNl9y/dWRpZ2VyLXBvZ2JhLmpwZyZ3PTEwNjAm/aD02MzYmaGFzaD1kMzE3OWM1NDZiNGEwM2JmNmM4MWVkY2FjMGVhZWVjMg==.thumb.jpg)
SuperLiga: Poli Iași - Gloria Buzău, sâmbătă, 19:00, DGS 1
SuperLiga: Sepsi - Dinamo, sâmbătă, 22:00, DGS 1
În ciuda protestelor vehemente ale lui Pogba, centralul spaniol Carlos del Cerro Grande nu l-a sancționat pe fundașul "Mannschaft"-ului. Nici arbitrii din camera VAR nu au intervenit, astfel meciul a continuat. După ce pe teren a solicitat virulent pedepsirea lui Rudiger, la sfârșitul partidei, mijlocașul Franței a revenit la sentimente mai bune față de german.
Paul Pogba: "M-a ciupit, m-a mușcat un pic. Nu cer cartonaș galben sau roșu"
Galerie Foto
"Sunt prieten cu Tony (n.r.- Antonio Rudiger). Cred că ați văzut imaginile, s-a terminat, aparține trecutului. Nu cer cartonaș galben sau roșu în astfel de faze. M-a ciupit, cred, m-a mușcat un pic, dar ne știm de mult timp. Am simțit, i-am spus arbitrului, el a luat o decizie. S-a terminat, vreau doar să joc fotbal.
Nu a primit niciun cartonaș. Cred că e mai bine așa. A fost un meci grozav pentru noi, pentru fani. Nu vreau să fie suspendat pentru situația asta. La finalul meciului, ne-am îmbrățișat și asta a fost", a declarat Paul Pogba, potrivit Metro.
![](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwcyUzQSUyRiUy/RnN0b3JhZ2UwMWRpZ2lzLnJjcy1yZHMu/cm8lMkZzdG9yYWdlJTJGMjAyNCUyRjAy/JTJGMTklMkYxOTA2ODgyXzE5MDY4ODJf/ZGlnaXNwb3J0LXdoYXRzYXBwLmpwZyZo/YXNoPTlmMDRmYWU3ZWMyYWQxMjEyMDczYWNmMWNkYTQ4ZDk5.jpg)
Pe imagini nu se vede clar dacă fundașul german chiar îl mușcă pe adversarul său, însă faza i-a făcut pe mulți să își aducă aminte de Luis Suarez. Atacantul uruguayan a fost poreclit "canibalul" după ce a făcut de trei ori un astfel de gest.
În 2010, când era la Ajax, Suarez a fost suspendat 7 meciuri pentru că l-a mușcat de gât pe Bakkal, de la PSV Eindhoven. În 2013, când uca la Liverpool, l-a mușcat pe Branislav Ivanovic, de la Chelsea, iar la Cupa Mondială l-a mușcat pe italianul Giorgio Chiellini.
Etichete: paul pogba , franta - germania , antonio rudiger , meciuri euro 2020 , rudiger pogba
Urmărește știrile digisport.ro și pe Google News
![Fiica transgender a lui Elon Musk face dezvăluiri despre copilăria ei și spune că amintirile miliardarului sunt „complet false”](https://s.iw.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.thumb.jpg)
Vivian Jenna Wilson, fiica transgender înstrăinată a lui Elon Musk, a respins vehement, public prin...