Exclusiv Becali: ”Alibec a plâns pentru nereușitele lui. Am luat bani și ne-am calificat. Bucurie, bucurie, bucurie”

Budescu le dă o palmă suporterilor, după corul de fluierături care l-a făcut pe Alibec să plângă

RPS4862

Dică: ”Le-am spus că vreau să ne calificăm în seara asta. Băieţii trebuie felicitaţi”

plange alibec

03.11.2017, 00:30
  • La Liga, etapa a 20-a: Real Madrid - Deportivo (duminică, 17:15, Digi Sport 1) și Betis - Barcelona (duminică, 21:45, Digi Sport1)
  • Serie A TIM, etapa 21: Inter - Roma (duminică, 21:45, Digi Sport 2)

FCSB - Hapoel Be'er Sheva 1-1. Huiduit la scenă deschisă la primul meci ca titular după 3 săptămâni, Denis Alibec a izbucit în plâns după ce a fost schimbat în minutul 70 al meciului care i-a adus vicecampioanei României calificarea în 16-imile de finală din Europa League. Bun prieten cu atacantul, încă de când jucau împreună și la Astra, Budescu i-a luat apărarea colegului său și "le-a bătut obrazul" fanilor.

Chiar dacă întregul stadion a huiduit și a fluierat în momentul în care Alibec ieșea de pe teren, șeptarul de la FCSB a fost chemat la salut de galerie, după ce a plâns în hohote pe bancă. Cu lacrimi în ochi, Alibec a avut și puterea să se ridice și să răspundă chemării, înainte să plece la vestiare.

După meci, Budescu a spus că Alibec ar merita mai mult respect din partea fanilor și a dat exemplul suporterilor lui Hapoel, care în ciuda înfrângerii din meciul de acum două săptămâni au rămas 10 minute după final și și-au aplaudat favoriții.

"Nu e normal ce i se întâmplă lui Alibec. A făcut destul de multe pentru Steaua, anul trecut a marcat foarte multe goluri. Acum nu se descurcă prea bine, dar trebuie susținut, nu ce s-a întâmplat, când a fost huiduit. Asta e țara în care trăim, se uită repede ce faci bine, din păcate. Nu e normal. Am fost în meciul tur în Israel, au pierdut cu 2-1 și toată lumea a stat 10 minute după meci și a aplaudat. Din păcate, suntem departe", a spus Constantin Budescu, la postul ProX.

Budescu putea obține un penalty pentru FCSB și o eliminare la Hapoel, la faza din minutul 52, când șutul său a fost scos cu mâna de pe linia porții de un apărător al israelienilor.

"Nu știu unde au văzut ei că a lovit cu capul. Am fost supărat, era o fază simplă, erau 4 arbitri pe 5 metri pătrați și nu au văzut, dar asta e", a mai spus mijlocașul ofensiv al liderului din Liga 1.

alibec budescu 2

VIDEO. Aterizare pe furtună cu rafale de 110 km/h, la Düsseldorf

Un singur gol din colaborarea Budescu - Alibec! Cuplul exploziv de la Astra, doar o iluzie la FCSB

Momentul lui Alibec! Poate profita de ultima schimbare din lot pentru a urma cel mai important sfat de la Mutu