gigi becali-2

Exclusiv Becali: "Dică a fost genial! Toate schimbările au fost geniale. Jos pălăria în faţa Stelei"

Exclusiv Decizia luată de Becali în privinţa lui Gnohere, imediat după meciul de aseară. Anunţul făcut în direct la TV

captura bucurie steaua 1

Video ”La, la, la, Steaua București!” Roș-albaștrii au declanșat fiesta în vestiar, în frunte cu Budescu

gol gnohere

19.10.2017, 22:24

Hapoel Beer Sheva - FCSB 1-2. Formația lui Nicolae Dică s-a impus în Israel și are maxim de puncte după primele trei etape din grupele UEFA Europa League, fiind cu un pas în primăvara europeană.

Chiar dacă a fost doar rezervă și a evoluat puțin peste 20 de minute, Harlem Gnohere a fost omul meciului, cu o dublă reușită în doar 5 minute.

Patronul roș-albaștrilor a fost impresionat de prestația atacantului pe care l-a cumpărat de la Dinamo și a declarat că îi va oferi o primă specială pentru dubla reușită pe terenul lui Hapoel.

"Gnohere ne-a băgat toți acești bani în buzunar (nr. 960.000 de euro, 360 pentru victorie și 600.000 pentru calificarea). Primul gol e inveția lui. Nu dădea nimeni acolo cum a dat el. La al doilea gol e tot invenția lui. A centrat bine Budescu, dar a atacat el acolo. O să-i dau o primă în plus lui Gnohere" a declarat Gigi Becali într-o intervenție telefonică la Digi Sport Special.

Prestația atacantului trimis pe teren în minutul 69 l-a impresionat și pe Ilie Dumitrescu. Fostul internațional l-a lăudat pe fostul atacant al lui Dinamo, dar și pe antrenorul Nicolae Dică. "Bizonul" decis practic meciul în 5 minute, cu o dublă, și a marcat primul gol la doar 22 de secunde după ce a fost trimis pe gazon.

"A fost genială decizia lui Dică de a-l introduce pe Gnohere. E o execuție foarte delicată, fină și rară la primul gol al lui Gnohere. Trebuie să gestionezi preluarea, dar din preluare premeditat se debarasează de adversar, apoi cu latul, șiretul interior. E o bijuterie de finalizare. Felicitări, Gnohere! La golul al doilea contează și poziția atacantului. Centrarea lui Budescu nu e de manual, ci ideală: șutată, între linia de 9 metri și portar, care nu poate interveni" a declarat Ilie Dumitrescu.

Codrin Ștefănescu face dezvăluirea. Cine este „personajul veninos” invocat de Dragnea