fans

Măsuri radicale cerute de președintele lui Lyon după ce fanii lui Beșiktaș au intrat cu bombe artizanale pe stadion

Doi jucători de la Anderlecht, în echipa ideală după turul sferturilor din Europa League

ibra-2

Mister elucidat: de ce a ţipat Ibra la colegii săi după golul de 1-0 al lui United

echipa anderlecht

14.04.2017, 17:26
  • La Liga, etapa a 20-a: Real Madrid - Deportivo (duminică, 17:15, Digi Sport 1) și Betis - Barcelona (duminică, 21:45, Digi Sport1)
  • Serie A TIM, etapa 21: Inter - Roma (duminică, 21:45, Digi Sport 2)

Anderlecht, echipa lui Alex Chipciu şi Nicoale Stanciu, este reprezentată de doi jucători, Serigne Mbodji şi Leander Dendoncker, în echipa ideală alcătuită de UEFA după meciurile de joi din turul sferturilor de finală ale Europa League.

În meciul cu Manchester United, de la Bruxelles, încheiat 1-1, Leander Dendoncker a marcat golul egalării, cu patru minute înainte de finalul timpului regulamentar. Stanciu a fost titular şi a evoluat până în minutul 65, iar Chipciu a fost introdus în minutul 58 în locul lui Bruno.

Iată cum arată echipa ideală după meciurile de joi în viziunea UEFA:

Ralf Fahrmann (Schalke) - Marcelo (Beşiktaş Istanbul), Serigne Mbodji (Anderlecht), Jeremy Morel (Olympique Lyon) - Donny van de Beek (Ajax Amsterdam), Leander Dendoncker (Anderlecht), Corentin Tolisso (Olympique Lyon), Amin Younes (Ajax Amsterdam) - Iago Aspas (Celta Vigo), Davy Klaassen (Ajax Amsterdam), John Guidetti (Celta Vigo).

Cei mai mulţi jucători, trei, îi are Ajax Amsterdam, care joi a învins-o acasă cu 2-0 pe Schalke. Unsprezecele de început al lui Ajax a avut o medie de vârstă de doar 22 de ani, notează site-ul forului fotbalistic european.