Și-a recuperat portofelul după opt luni și a rămas fără cuvinte când a văzut ce e în el: ”Nu s-ar întâmpla nicăieri în lume”
Video Subiect închis! Ce a spus Gigi Becali despre revenirea lui Florin Tănase la FCSB
Exclusiv Marius Lăcătuș nu are niciun dubiu, după ce FCSB și-a adjudecat titlul: ”Nu putem omite”
LIVE Stirile Digi Sport

Andrei Cordea și Marko Dugandzic au contribuit la două goluri în Arabia Saudită

21.09.2023, 20:31

Al-Tai, echipa la care sunt legitimați Andrei Cordea (24 de ani) și Marko Dugandzic (29 de ani) a pierdut, în deplasare, cu scorul de 3-4, în fașa celor de la Al-Ettifaq, în etapa a 7-a a campionatului din Arabia Saudită

dugandzic
  • Liga 2: CS Mioveni - Csikszereda, joi, 17:00, DGS 1

• Premier League: Chelsea - Tottenham, joi, 21:30, DGS 1

Andrei Cordea și Marko Dugandzic au reușit câte un assist

În această partidă, Cordea, fostul jucător al celor de la FCSB, și Dugandzic, fostul atacant al Rapidului, au contribuit cu un assist, însă cele două pase de gol nu au fost suficiente ca Al-Tai să evite înfrângerea.

Primul gol al meciului a fost reușit în minutul 2 de Georginio Wijnaldum, mijlocașul olandez care a semnat în această vară cu Al-Ettifaq. Ulterior, la 8 minute distanță, Bernard Mensah a egalat pentru oaspeți. De asemenea, același Mensah a dus formația oaspete în avantaj, după un assist furnizat de Marko Dugandzic.

Însă, în minutul 41, Moussa Dembele a egalat la 2 pentru gazde și a stabilit scorul pauzei.

În repriza a doua, în minutul 54, Al-Tai a trecut din nou în avantaj pe tabelă, după ce Mensah a realizat un hattrick, din centrarea lui Andrei Cordea. Însă, avantajul oaspeților a durat 18 minute, întrucât Wijnaldum a realizat ”dubla” în minutul 72 și a egalat la 3.

În cele din urmă, gazdele s-au impus pe final de meci, după reușita lui Moussa Dembele din minutul 90+3.

În urma acestui rezultat, Al-Tai se află pe locul al 9-lea în Saudi Pro League, cu 7 puncte acumulate după primele 7 runde.

Dugandzic visează să fie golgheter în Arabia Saudită, peste Ronaldo, Benzema și Neymar

Golgheterul sezonului trecut din România, Marko Dugandzic speră să repete istoria și în Arabia Saudită, chiar dacă acolo va avea parte de adversari mult mai dificili. În momentul plecării din București, fostul atacant al Rapidului a recunoscut că visează să fie cel mai bun marcator, peste Cristiano Ronaldo, Karim Benzema sau Neymar.

"(n.r. dacă vrea să fie golgheter și la arabi) De ce nu? Sunt pregătit. Vreau întâi să îmi cunosc colegii, staff-ul. Orașul e cu mult diferit față de București, e o altă cultură acolo. Vom vedea ce se va întâmpla", a spus Dugandzic, la aeroport.

În perioada petrecută în Giulești, fotbalistul a evoluat în 48 de meciuri și a marcat 28 de goluri.

• 2,5 milioane de euro este cota lui Dugandzic pe transfermarkt.com, ce mai mare din carieră

Etichete: arabia saudita , al ta'ee , marko dugandzic , andrei cordea

"Nu există așa ceva". Reacția unui bărbat venit din Cehia la o terasă în România unde i s-au pus pe masă cârnați și mici

Turiștii care au ajuns în vestul țării, la Băile Felix, s-au bucurat de o baie în piscină, dar și...

gracie1
Femeia care și-a cumpărat un avion pentru a nu mai plăti mereu două locuri a intrat pe teren și internetul ”a explodat”

La o lună și jumătate de la moartea fostului ei iubit, Aryna Sabalenka ar avea o nouă relație. Milionarul ar fi căsătorit
sabalenka
Vestea primită de Horațiu Moldovan! Decizia luată de Atletico Madrid
Reacția lui Gianluigi Buffon, după ce Man și Mihăilă au promovat cu Parma în Serie A
Daniel Niculae, prima reacție după comunicatul lui Dan Șucu. Ce mesaj a postat
Daniel Niculae / Foto: Instagram-@danielniculae21
lacatus

Victor Pițurcă, verdict crunt despre noua vedetă a Universității Craiova: ”Nu se ocupă doar de fotbal”
FOTBAL:ANTRENAMENT UNIVERSITATEA CRAIOVA CU VICTOR PITURCA (3.09.2019)
Lovitura primită de PSG și naționala Franței: Lucas Hernandez, OUT pentru restul sezonului și EURO 2024
Fotbalistul transferat cu 600.000€ de Gigi Becali la FCSB a făcut anunțul despre viitorul său: ”Asta îmi doresc”
FOTBAL:FCSB-PETROLUL PLOIESTI, SUPERLIGA SUPERBET (3.03.2024)
Dan Șucu și Marius Șumudică au avut o întâlnire de o oră și 30 de minute! Prima reacție a patronului Rapidului
Cât costă atacantul sud-african pe care îl vrea Gigi Becali la FCSB! A dat două goluri și a fost desemnat omul meciului
Pierce Brosnan, transformat total pentru cel mai nou film al său. Cum arată fostul James Bond, în imaginile surprinse pe platourile de la „Giant”
Delia, în costum de baie asortat cu o cagulă tricotată cu coarne, în piscina de acasă. Nu-i pasă de gura lumii și trăiește cum îi place
„Săptămâna Patimilor" se încheie incendiar: fotbalul nostru oferă trei meciuri tari, cu mize uriașe
VIDEO Povestea „Ratei", a autobuzului Roman Diesel 111 care a transportat România zeci de ani
Fotbalistului considerat mai talentat decât Hagi și care nu s-a înțeles niciodată cu Dobrin. 32 de ani de la tragica moarte a lui Bogdan Bănuță
Ronnie O'Sullivan, eliminat! Surprize mari la Campionatul Mondial de snooker, n-a mai rămas niciun jucător din Top 10
Cosmin Contra și Nicolae Stanciu, o nouă înfrângere în Arabia Saudită! Pe ce loc au ajuns românii

Cum să fierbi ouăle de Paște fără să le spargi. Metoda simplă pe care trebuie să o încerci
Reacția unui câine atunci când își vede stăpânii sărutându-se. Imaginile sunt virale: ”Când realizezi că ești a cincea roată la căruță”