Coșmar! Echipa lui Reghecampf a condus cu 2-0 și nimeni nu se gândea la ce a urmat
articol scris de Digi Sport03.04.2024, 08:41
Al-Tai, echipa pregătită de Laurențiu Reghecampf (48 de ani), a început cum nu se putea mai bine partida de pe teren propriu contra celor de la Al-Taawon, din etapa cu numărul 26 din prima ligă saudită.
![profimedia-0861262505](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwJTNBJTJGJTJG/c3RvcmFnZTAxZGlnaXMucmNzLXJkcy5y/byUyRnN0b3JhZ2UlMkYyMDI0JTJGMDQl/MkYwMyUyRjE5NDM1OTBfMTk0MzU5MF9w/cm9maW1lZGlhLTA4NjEyNjI1MDUuanBn/Jnc9MTA2MCZoPTYzNiZoYXNoPTMzZTRk/YzIwYzY2OWFmMmFmYTMzZjBkNjQ2NWIyNTVl.thumb.jpg)
SuperLiga: Poli Iași - Gloria Buzău, sâmbătă, 19:00, DGS 1
SuperLiga: Sepsi - Dinamo, sâmbătă, 22:00, DGS 1
Al-Tai - Al-Taawon 2-3, după ce trupa lui Reghecampf a condus cu 2-0
Elevii lui Reghecampf conduceau cu 2-0 în minutul 30, după autogolul lui Girotto și reușita lui Marko Dugandzic, fostul atacant de la CFR Cluj și Rapid. Al-Tai era gata să spele rușinea din runda precedentă, când a fost învinsă fără drept de apel de Al-Nassr, 1-5.
Oaspeții, însă, nu au fost de acord și au redus din diferență până la pauză, grație golului lui Al Shammari. A urmat o repriză secundă de coșmar pentru Laurențiu Reghecampf. Al-Taawon a mai punctat de două ori, prin Pedro și Al Kuwaykibi, și i-a administrat o înfrângere dureroasă lui Al-Tai, scor 2-3.
În urma acestui eșec, Al-Tai ocupă poziția a 16-a, cu 22 de puncte, la egalitate cu Abha, formația lui Ciprian Tătărușanu, umilită de Al-Nassr, 0-8. Cele două echipe sunt la două lungimi de prima poziție deasupra liniei roșii, ocupată de Al-Akhdoud.
Laurențiu Reghecampf a devenit tată pentru a patra oară
Galerie Foto
![](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwcyUzQSUyRiUy/RnN0b3JhZ2UwMWRpZ2lzLnJjcy1yZHMu/cm8lMkZzdG9yYWdlJTJGMjAyNCUyRjAy/JTJGMTklMkYxOTA2ODgyXzE5MDY4ODJf/ZGlnaXNwb3J0LXdoYXRzYXBwLmpwZyZo/YXNoPTlmMDRmYWU3ZWMyYWQxMjEyMDczYWNmMWNkYTQ4ZDk5.jpg)
Înfrângerea pentru Reghecampf a venit la mai puțin de 48 de ore de la momentul în care antrenorul a devenit tată pentru a patra oară. Corina Caciuc, partenera sa, a născut în weekend un băiat.
”Iubirea mea pentru tine este dincolo de cuvinte”, a scris Corina Caciuc, pe contul de Instagram, în descrierea unei fotografii cu băiatul nou-născut.
Laurențiu Reghecampf are patru băieți. Luca, din căsătoria cu Mariana, Laurențiu Reghecampf junior, cu Anamaria Prodan, Liam și copilul nou-născut cu actuala parteneră Corina Caciuc.
Etichete: laurentiu reghecampf , arabia saudita , al-tai
Urmărește știrile digisport.ro și pe Google News
![Fiica transgender a lui Elon Musk face dezvăluiri despre copilăria ei și spune că amintirile miliardarului sunt „complet false”](https://s.iw.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.thumb.jpg)
Vivian Jenna Wilson, fiica transgender înstrăinată a lui Elon Musk, a respins vehement, public prin...