Denis Drăguș a fost suspendat și amendat după incidentele din meciul cu Anderlecht, din luna octombrie
articol scris de Digi Sport09.12.2022, 16:38
La finalul lunii octombrie, duelul dintre Standard Liege și Anderlecht a fost abandonat în minutul 63, la scorul de 3-1 pentru gazde, asta după ce suporterii oaspeților au aruncat cu torțe în teren.
![](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwJTNBJTJGJTJG/c3RvcmFnZTAxZGlnaXMucmNzLXJkcy5y/byUyRnN0b3JhZ2UlMkYyMDIyJTJGMTIl/MkYwOSUyRjE2Mzc5MDFfMTYzNzkwMV9w/cm9maW1lZGlhLTA3NDE5MTk2NTguanBn/Jnc9MTA2MCZoPTYzNiZoYXNoPWIxODVk/MWI5ZGYyNWIzNmQ5ZDIzMWYyNmY5OTRmZjUx.thumb.jpg)
SuperLiga: Poli Iași - Gloria Buzău, sâmbătă, 19:00, DGS 1
SuperLiga: Sepsi - Dinamo, sâmbătă, 22:00, DGS 1
Denis Drăguș a fost suspendat și amendat după incidentele din meciul cu Anderlecht, din luna octombrie
Mai mult, în mijlocul acelor evenimente s-a aflat și Denis Drăguș, care i-a aplaudat ironic pe fanii rivalei și a intrat într-un conflict cu portarul celor de la Anderlecht. Acum, la mai bine de o lună distanță de la acel eveniment, Federația Belgiană de Fotbal a decis ca internaționalul român să fie suspendat o etapă și amendat cu 1.000 de euro.
"O atitudine provocatoare care, evident, nu i-a plăcut lui Arnaud Bodart, care s-a grăbit să-l facă să înțeleagă, împingându-l violent. Mai mult teamă decât rău, deoarece secvența s-a încheiat cu o îmbrățișare între cei doi jucători. Să sperăm că Drăguș și-a învățat lecția…”, a scris rtbf.be.
Denis Drăguș a marcat superb împotriva Sloveniei
Denis Drăguș a marcat unicul gol al României din amicalul cu Slovenia, încheiat 1-2. Titularizat de Edi Iordănescu, fotbalistul a înscris în minutul 64 al partidei, printr-un șut superb, care nu i-a dat nicio șansă portarului Jan Oblak.
A fost primul gol al fotbalistului de la Standard Liege pentru prima reprezentativă, iar fotbalistul a ținut să sărbătorească această reușită și pe rețelele sociale.
![](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwcyUzQSUyRiUy/RnN0b3JhZ2UwMWRpZ2lzLnJjcy1yZHMu/cm8lMkZzdG9yYWdlJTJGMjAyNCUyRjAy/JTJGMTklMkYxOTA2ODgyXzE5MDY4ODJf/ZGlnaXNwb3J0LXdoYXRzYXBwLmpwZyZo/YXNoPTlmMDRmYWU3ZWMyYWQxMjEyMDczYWNmMWNkYTQ4ZDk5.jpg)
"Mândru că am marcat primul meu gol pentru echipa națională!", a fost mesajul postat de Drăguș, pe Instagram.
Etichete: standard liege , denis dragus , amenda dragus , suspendare dragus
Urmărește știrile digisport.ro și pe Google News
![Fiica transgender a lui Elon Musk face dezvăluiri despre copilăria ei și spune că amintirile miliardarului sunt „complet false”](https://s.iw.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.thumb.jpg)
Vivian Jenna Wilson, fiica transgender înstrăinată a lui Elon Musk, a respins vehement, public prin...