Nicolae Stanciu, primul gol (5)

Video Stanciu, repriză de vis în derby-ul cu Slavia! Sparta a condus cu 3-0, dar a ratat victoria pe final

Video "Dublă" pentru Paul Anton, în Rusia. Fostul dinamovist a fost omul meciului

Nicolae Stanciu declaratii Sparta

Stanciu, erou pentru Sparta! Românul, nemulţumit de atitudinea echipei: "Nu este normal"

Anton Sepsi
Paul Anton joacă la Anzhi din decembrie 2017

17.03.2018, 21:09
  • Liga 1, play-off, etapa a 7-a: FCSB - CFR Cluj (duminică, 20:45, Digi Sport 1)

• Italia, Serie A, etapa 35: Inter-Juventus (sâmbătă, ora 21:45, pe Digi Sport 2) şi Fiorentina-Napoli (duminică, ora 19:00, pe Digi Sport 2)

Paul Anton face furori în prima ligă din Rusia. Fostul dinamovist a marcat ambele goluri ale echipei sale, Anzhi, în meciul cu Tosno, de pe teren propriu, din etapa a 23-a, scor 2-0.

Mai întâi, mijlocașul de 26 de ani a deschis scorul în minutul 17, din marginea careului, după o pasă a lui Khubulov. Tot în prima repriză s-a stabilit și scorul final, când Anton a reușit dubla după o fază trasă la indigo.

Mijlocașul a ajuns la echipa rusă la finalul lunii decembrie a anului trecut, când a semnat pe doi ani și jumătate, iar Dinamo a primit 500.000 de euro.

Anton a fost integralist în toate cele trei meciuri pentru Anzhi. Mijlocașul se află la a doua aventură într-un campionat străin, după împrumutul de la Getafe, din sezonul 2016-2017.

Paul Anton, care are și două selecții la echipa națională a României, a fost convocat de Cosmin Contra pentru meciurile amicale pe care echipa României le va disputa cu Israel şi Suedia, pe 24 şi 27 martie.

Exclusiv Mister total la Dinamo. De la "Semnăm un document important", la "lucrurile sunt blocate total"

fcd

Alertă meteo: România, lovită de un val de aer de foc venit din nordul Africii. Temperaturi record