colagge galata

L-au convins pe Lucescu! Legiunea română care va conduce Galatasaray. Ce post va avea "Il Luce"

Video Glumă proastă sau gafă incredibilă? Au ținut un moment de reculegere în memoria lui deși era pe teren

portar criminal

Portarul criminal a apucat să debuteze la noua echipă, dar ar putea reveni după gratii

ricardo oliveira

20.04.2017, 17:31
  • La Liga, etapa 24: Betis - Real (duminică, 21:45, Digi Sport 2).
  • Liga 1, etapa a 25-a: Dinamo - FCSB (duminică, ora 20:45, Digi Sport 1)

Crainicul de la stadionul echipei columbiene Santa Fe a făcut o glumă extrem de proastă sau a comis o gafă de proporții înaintea unui meci din Copa Libertadores cu brazilienii de la Santos, anunţând un minut de reculegere în memoria căpitanului oaspeţilor, Ricardo Oliveira, care era pe teren, relatează O Globo.

În mod normal, crainicul ar fi trebuit să anunţe că minutul de reculegere este în memoria lui Kaneco, fost component al echipei Santos, care a încetat din viaţă marţi, la vârsta de 70 de ani.

Ricardo Oliveira nu a fost atent şi nu şi-a dat seama de gafa crainicului în momentul în care a fost comisă. "Eu nu am auzit. Acum am aflat. Nu este nevoie ca organizatorii să îşi ceară scuze. Este în regulă", a spus fostul internațional brazilian care a jucat în Europa pentru Betis, AC Milan sau Valencia.

Santa Fe şi Santos au terminat la egalitate, scor 0-0, meciul disputat la Bogota, în grupele Copa Libertadores. Ricardo Oliveira a fost titular la oaspeţi şi a jucat până în minutul 70.

Datoriile lanțului de restaurante pe care îl deține depășesc 71 de milioane de lire sterline.

După 0-3 în tur, River Plate s-a impus cu 8-0 pe ”El Monumental” și s-a calificat în semifinalele Copei Libertadores

river plate

Doi pensionari nevinovaţi, loviţi de mascaţi. Poliţie: S-a acţionat conform procedurii

Video Ze Roberto continuă să scrie istorie. A devenit cel mai bătrân marcator din Copa Libertadores

ze roberto

Video Performanţă istorică în Copa Libertadores. A marcat patru goluri în ultimele 20 de minute