Jucătorul lui Rapid care este fericit că Rareș Ilie nu a revenit în Giulești: ”Sincer, eu mă bucur!”
articol scris de Digi Sport02.02.2023, 18:43
Rareș Ilie (19 ani) nu a reușit să se impună în acest sezon la Nice, formația la care a ajuns în vară, astfel că francezii l-au cedat sub formă de împrumut în Israel, la Maccabi Tel-Aviv.
![Fn4vDR3X0AIIeZk](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwJTNBJTJGJTJG/c3RvcmFnZTAxZGlnaXMucmNzLXJkcy5y/byUyRnN0b3JhZ2UlMkYyMDIzJTJGMDIl/MkYwMiUyRjE2NzA0NjlfMTY3MDQ2OV9G/bjR2RFIzWDBBSUllWmsuanBnJnc9MTA2/MCZoPTYzNiZoYXNoPWEyYTJhM2EzNDAzMGM5MzQ5Yjk1MjAwODNhN2Y2Nzdi.thumb.jpg)
SuperLiga: Poli Iași - Gloria Buzău, sâmbătă, 19:00, DGS 1
SuperLiga: Sepsi - Dinamo, sâmbătă, 22:00, DGS 1
Maccabi Tel-Aviv, cea mai titrată echipă din Israel, ocupă locul doi în campionat, cu 44 de puncte, la cinci lungimi în spatele celor de la Maccabi Haifa.
Paul Iacob: ”Mă bucur că Rareș Ilie nu a venit la Rapid!”
Înainte ca Rareș Ilie să semneze cu Maccabi Tel-Aviv, s-a vorbit despre revenirea fotbalistului în Giulești, însă fundașul Rapidului, Paul Iacob, este de părere că atacantul a luat decizia corectă când a ales să nu revină în fotbalul românesc.
În opinia lui Paul Iacob, fotbaliștii români trebuie să se străduiască mai mult pentru a se impune la echipele din străinătate.
”Sigur că Rareș Ilie ne putea ajuta, e un jucător foarte bun. Dar, sincer, eu mă bucur că Rareș nu a venit la Rapid. Mă bucur pentru el, în primul rând. Nu sunt adeptul repatrierilor. Dacă ai jucat bine aici, ți-ai făcut treaba și ai reușit să pleci în afară, la o echipă mai bună, de ce să te întorci la nivelul la care ai fost?
![](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwcyUzQSUyRiUy/RnN0b3JhZ2UwMWRpZ2lzLnJjcy1yZHMu/cm8lMkZzdG9yYWdlJTJGMjAyNCUyRjAy/JTJGMTklMkYxOTA2ODgyXzE5MDY4ODJf/ZGlnaXNwb3J0LXdoYXRzYXBwLmpwZyZo/YXNoPTlmMDRmYWU3ZWMyYWQxMjEyMDczYWNmMWNkYTQ4ZDk5.jpg)
Și așa se zice că fotbalistul român renunță prea ușor și revine imediat acasă. Dacă s-a dus în Israel, înseamnă că e cea mai bună variantă pentru el și cred că o va evolua bine acolo, pentru că are calități foarte bune”, a declarat Paul Iacob, potrivit sport.ro.
- Rareș Ilie a bifat doar opt meciuri la Nice în acest sezon.
- 5 milioane de euro a costat transferul lui Rareș Ilie de la Rapid la Nice.
- 3 milioane de euro este actuala cotă de piață a lui Rareș Ilie, potrivit Transfermarkt.
Declarațiile lui Rareș Ilie după ce a semnat cu Maccabi Tel-Aviv.
Rareș Ilie va purta tricoul cu numărul 11 la Maccabi Tel-Aviv!
”Sunt foarte bucuros să mă alătur lui Maccabi Tel-Aviv și aștept cu nerăbdare să-mi ajut noii colegi și să concurez pentru postul de titular.
Când am jucat cu Nice, în vară, îmi amintesc de o atmosferă uimitoare pe Bloomfield Stadium și aștept cu nerăbdare să joc din nou alături de acești fani”, a declarat Rareș Ilie, conform sursei citate, imediat ce a semnat cu cea mai titrată echipă din Israel.
Etichete: rapid , nice , maccabi tel aviv , paul iacob , rareș ilie
Urmărește știrile digisport.ro și pe Google News
![Fiica transgender a lui Elon Musk face dezvăluiri despre copilăria ei și spune că amintirile miliardarului sunt „complet false”](https://s.iw.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.thumb.jpg)
Vivian Jenna Wilson, fiica transgender înstrăinată a lui Elon Musk, a respins vehement, public prin...