Propunere nebună: "Liverpool ar trebui să-i ridice statuie". Toată lumea e la picioarele "creierului" de la golul 4
08.05.2019, 10:27Liverpool-Barcelona 4-0. "Cormoranii au marcat golul calificării în finala Ligii Campionilor, de la Madrid, în minutul 79, prin Origi, dar o parte uriaşă din merite îi revine lui Trent Alexander-Arnold. "Copilul" s-a gândit să execute un corner trecând peste orice schemă lucrată la antrenament. A fost mai degrabă ca în curtea şcolii, dar mingea a scuturat plasa şi a provocat o adevărată nebunie pe Anfield Road.
![shakiri si trent alexander arnold](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwJTNBJTJGJTJG/c3RvcmFnZTAxdHJhbnNjb2Rlci5yY3Mt/cmRzLnJvJTJGc3RvcmFnZSUyRjIwMTkl/MkYwNSUyRjA4JTJGMTA3MTMwMF8xMDcx/MzAwX3NoYWtpcmktc2ktdHJlbnQtYWxl/eGFuZGVyLWFybm9sZC5qcGcmdz0xMDYw/Jmg9NjM2Jmhhc2g9M2M3M2RkYzY3NDM0YTBjZjE4Y2YyYWU0MjJjYTM5YjY=.thumb.jpg)
SuperLiga: Poli Iași - Gloria Buzău, sâmbătă, 19:00, DGS 1
SuperLiga: Sepsi - Dinamo, sâmbătă, 22:00, DGS 1
”Cred că a fost doar insitnct. Am simțit momentul, am simțit oportunitatea. L-am văzut singur în careu (n.r. pe Origi), gata să finalizeze. A fost o minge rapidă pentru un jucător de top”, a explicat Alexander-Arnold centrarea de la cornerul după care a venit golul victoriei. La 20 de ani, să ai curajul să baţi un corner în acest mod!?
Pe reţelele de socializare, momentul a fost tratat pe larg, iar cea mai tare reacţie a venit din partea unui fan care susţine că "Liverpool trebuie să construiască o statuie în onoarea lui Alexander-Arnold!"
Cunoscutul fotbalist spaniol Cesc Fabregas a scris: "20 ani. Oamenii or să-mi spună că se apără rău. Eu îţi spun că este inteligenţă pură şi viziune".
Sam's Army Podcast: "Trent Alexander-Arnold este un Einstein al fotbalului".
![](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwcyUzQSUyRiUy/RnN0b3JhZ2UwMWRpZ2lzLnJjcy1yZHMu/cm8lMkZzdG9yYWdlJTJGMjAyNCUyRjAy/JTJGMTklMkYxOTA2ODgyXzE5MDY4ODJf/ZGlnaXNwb3J0LXdoYXRzYXBwLmpwZyZo/YXNoPTlmMDRmYWU3ZWMyYWQxMjEyMDczYWNmMWNkYTQ4ZDk5.jpg)
Squawka Football: "Trent Alexander-Arnold a dat cele mai multe assist-uri (14) decât oricare jucător al lui Liverpool în toate competiţiile în acest sezon. O piesă incredibilă la vârsta de 20 de ani".
Liverpool-Barcelona 4-0. Cum a fost posibil aşa ceva
Origi a fost cel care a deschis scorul în minutul 7. Portarul Allison a făcut un meci mare şi i-a salvat pe englezi la şuturile lui Messi şi Coutinho, apoi a fost providenţial şi în faţa lui Jordi Alba, în prelungirile primei reprize.
La pauză, Klopp l-a introdus pe teren Wijnaldum, iar olandezul a intrat în istorie. A dat două goluri în doar trei minute şi a egalat scorul la general.
Ceea ce părea de domeniul fantasticului la începutul meciului s-a întâmplat în minutul 79. Alexander Arnold şi Origi i-au hipnotizat pe catalani la o fază antologică, iar belgianul a realizat dubla.
Video cu rezumatul meciului Liverpool-Barcelona 4-0
Etichete: semifinale liga campionilor , trent alexander-arnold , video liverpool-barcelona , liverpool-barcelona 4-0
Urmărește știrile digisport.ro și pe Google News
![Fiica transgender a lui Elon Musk face dezvăluiri despre copilăria ei și spune că amintirile miliardarului sunt „complet false”](https://s.iw.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.thumb.jpg)
Vivian Jenna Wilson, fiica transgender înstrăinată a lui Elon Musk, a respins vehement, public prin...