messi argentina

Argentina joacă meciul decisiv pentru CM pe un stadion încărcat de istorie. Premieră pentru Messi

Puştiul minune de 12 ani de la Dortmund a marcat de trei ori în două meciuri pentru naţionala U16 a Germaniei

real barca

Real şi Barcelona le-ar putea întâlni anual pe Benfica, Porto şi Sporting. Proiectul portughezilor

copil borussia

13.09.2017, 20:28

Youssoufa Moukoko, fotbalistul în vârstă de numai 12 ani al Borussiei Dortmund, a marcat cele două goluri ale naţionalei U16 a Germaniei în victoria de miercuri împotriva Austriei, scor 2-1, informează AFP.

Cel mai bun marcator în acest moment în campionatul U17 al Germaniei, cu 13 goluri în cinci meciuri, germano-camerunezul născut în Yaounde a înscris de două ori în prima repriză, în minutele 12 şi 24.

A fost a doua selecţie a lui Moukoko la reprezentativa U16, pentru care a debutat luni, tot contra Austriei, când a intrat pe teren în minutul 75 şi a reuşit de asemenea să marcheze.

Naţionala U16 a Germaniei este alcătuită din jucători născuţi în anul 2002, cu excepţia lui Moukoko, născut în noiembrie 2004.

Au existat şi îndoieli în legătură cu vârsta adevărată a tânărului fotbalist, însă Federaţia germană a confirmat data sa de naştere, validată de un document emis de consulatul Germaniei la Yaounde în 2004.

5a7c79405268552b4e000044

Cum s-au organizat postacii PSD după anunțul lui Toader: „E COD ROȘU”

Mesajul care va declanşa furia "Zidului Galben". Aubameyang a recunoscut că s-a ţinut de prostii ca să plece

aubameyang

OFICIAL: Aubameyang este noul jucător al lui Arsenal. Detaliile celui mai scump transfer al clubului