Greece Soccer Champions League
Răzvan Lucescu a dezvăluit numele idolului său din fotbal: ”Este un geniu”
Răzvan Lucescu
Cum a reacționat Răzvan Lucescu, după egalul care îl îndepărtează de titlu. ”Acest lucru este evident”
ionut-pantiru
Exclusiv Suprinzător! Anunțul lui Gigi Becali despre jucătorul de la FCSB căruia ”îi plătește salariul degeaba de 3 ani”
Fotbal Club

Răzvan Lucescu, iritat de arbitraj la ultimul meci al lui PAOK: ”VAR-ul lucrează împotriva noastră”

04.04.2022, 15:08

Echipa lui Răzvan Lucescu (53 de ani), PAOK Salonic, a pierdut meciul din deplasare cu Panathinaikos Atena, din play-off-ul campionatului Greciei, scor 1-2.

Răzvan Lucescu, antrenorul lui PAOK Salonic / Foto: Profimedia
  • EHF European League: Skjern - Dinamo, marți, 19:45, DGS 2

• Champions League: Bayern Munchen - Real Madrid, marți, 22:00, DGS 1

La finalul meciului, antrenorul român s-a declarat nemulțumit de deciziile pe care le-au luat arbitrii împotriva echipei la care a revenit în vara anului trecut.

Răzvan Lucescu: ”VAR-ul lucrează împotriva noastră”

Tehnicianul lui PAOK Salonic a felicitat adversarii pentru victorie, însă nu a putut să treacă peste deciziile care au fost luate în camera VAR. Răzvan Lucescu este de părere că echipa sa a fost dezavantajată în meciul de la Atena și reclamă două lovituri de la 11 metri neacordate.

Există două puncte de vedere asupra rezultatului. Unul este lipsa de determinare și concentrare și felul în care am interpretat jocul. Am început foarte bine prima repriză până la faza de la penalty, iar dincolo de asta sunt niște lucruri pe care mi le doresc. În ceea ce privește repriza a doua, avem cu totul altă imagine a echipei. Al doilea punct asupra căruia mă voi opri este lovitura de pedeapsa care nu ne-a fost dată. Nu au funcționat și au avut un rol catalizator.

Dar să fiu sincer, determinarea și felul în care au jucat cei de la Panathinaikos, au meritat victoria și pe de altă parte nu am meritat noi cele trei puncte. Acest lucru se întâmplă atunci când nu dai 100% în timpul jocurilor și lucrurile nu merg în favoarea ta.

Nu vreau să mă gândesc la posibilitatea ca mintea majorității oamenilor să fie mai mult la Marsilia decât la ​​jocul de azi. Cred că imaginea este pusă pe seama întreruperii din cauza echipelor naționale și bineînțeles din cauza jocurilor consecutive și a oboselii. Vreau să subliniez încă o dată că Panathinaikos a meritat victoria și dincolo, este o perioadă în care VAR-ul lucrează împotriva noastră, nu vorbesc despre primul caz, ci despre cel din minutul 88.

Nu putem comenta doar ultimele treizeci de minute, ci și întregul joc. Am început bine jocul. Istoria VAR-ului ne-a făcut să pierdem controlul și mintea, a fost vina noastră. Am fost bine în repriza secundă tot timpul, poate că meritam ceva mai mult.

Problema a fost că reacțiile noastre au fost proaste și am pierdut jocul. Dacă la o fază este penalty, acesta trebuie acordat. Vorbim de faza din minutul 85, care a fost controlată tot de VAR. Panathinaikos a jucat cu încredere, ne-am pierdut mințile în punctele importante ale jocului, dar continuăm să mergem înainte”, a declarat Răzvan Lucescu, după meciul cu Panathinaikos, citat de sport24.gr.

Răzvan Lucescu, învins în meciul cu Panathinaikos, scor 1-2. Alexandru Mitriță nu a fost în lot

Panathinaikos a deschis scorul în minutul 14, grație golului marcat de Aitor Cantalapiedra. În repriza secundă, gazdele și-au mărit avansul pe tabela de marcaj după reușita semnată de Juankar, în minutul 64. Rezultatul final a fost stabilit de Zivkovic, care a redus din diferență în minutul 70 al partidei.

În urma acestui rezultat, PAOK Salonic continuă să fie pe locul doi în clasament. Formația lui Răzvan Lucescu are 59 de puncte acumulate în 29 de meciuri și se află la 11 puncte în spatele liderului Olympiakos.

Răzvan Lucescu venea după cinci victorii consecutive în toate competițiile. Antrenorul român a reușit să îi califice pe greci în sferturile de finală ale Conference League. PAOK va juca contra celor de la Olympique Marseille, într-o "dublă" programată pe 7 și 14 aprilie.

Alexandru Mitriță nu a fost în lotul lui PAOK pentru duelul de duminică, după ce a fost depistat pozitiv cu COVID-19 înaintea amicalului pe care România l-a disputat împotriva Israelului, la Netanya.

Etichete: razvan lucescu , grecia , paok salonic , panathinaikos , var

Țara care își mută capitala pentru că actuala se scufundă în mare. Pentru asta, se construiește un oraș de la zero

Indonezia se pregătește să își mute capitala din Jakarta în Nusantara, aflat încă în construcție...

profimedia-0868753464
Cea mai în formă jucătoare din lume, un car de nervi în meciul cu Jaqueline Cristian: ”Vino aici! Mai mult respect”

Gata! Dan Petrescu s-a răzgândit
Screenshot 2024-04-28 at 23.20.51
Cum s-a comportat Dan Șucu la finalul meciului dintre Rapid și Universitatea Craiova
sucu-14
Barcelona nu mai stă la discuții: îi reziliază contractul fotbalistului pe care a plătit 36.000.000€. Anunțul spaniolilor
FC Barcelona, Barca Logo THW Kiel vs. FC Barcelona, Handball, EHF Champions League, Gruppenphase, Spieltag 7, Saison 202
”Tatăl meu `a explodat`!” Fiica unui antrenor a spus totul: ”Eram minoră și e o infracțiune”. Cu ce se ocupă tânăra
nadia-jemez20

Video S-a terminat! Cea mai în formă jucătoare din lume a fost învinsă, după o serie de vis
Mutua Madrid Open 2024 - Day 8, Spain - 29 Apr 2024
Tragedie! Un campion a anunțat că fiul său în vârstă de 15 luni a murit: ”Prietenul meu e fără viață. Vă rog, ajutați-mă”
francis-ngannou
După ce FCSB a câștigat titlul, Giani Kiriță a făcut un anunț neașteptat
giani kirita
Dramatic: PAOK a reușit remontada împotriva liderului și a aprins lupta pentru titlu!
Griechenland - Fußball Super League Saison 2023-2024 Apostolis Nikolaidis Stadion Athen, 01.10.2023 Panathinaikos Athen
Are 77 de ani, dar nu se sfiește să-și arate silueta în rochii mulate: „Sunt criticată zilnic pentru felul în care mă îmbrac”
Alarmă la națională! Are ruptură musculară și este în pericol să rateze EURO 2024!
Viciul lui sunt femeile! S-a logodit cu o actriță, iar la câteva zile s-a afișat cu un manechin
Fiicele lui Nicole Kidman, apariție rară pe covorul roșu alături de mama lor. Puștoaicele au atras toate privirile
Mariah Carey, în cea mai scurtă rochie, pe tocuri, în Vegas. Artista a împlinit recent 55 de ani și e în formă maximă
România, la ani-lumină de un trend global: Londra tocmai a realizat un record la care nici nu putem visa
De unde vine expresia „are viața lui Berilă"? Personajul a fost faimos în România interbelică
O nouă monedă în România, bani noi de la BNR. Ce valoare are, cu ce ocazie s-a lansat
Cum vrea Sorana Cîrstea s-o egaleze pe Simona Halep: ”Ea a câștigat deja, m-ar putea lăsa să câștig eu”