VIDEO Șahtior s-a răzbunat pe concetățenii de la Olimpik pentru umilința cu Bayern
15.03.2015, 19:12La doar patru zile după cea mai mare umilință suferită în istoria clubului, 0-7 pe terenul lui Bayern Munchen, Șahtior Donețk a mai spălat o parte din rușine învingând-o la scor pe rivala din oraș, Olimpik Donețk. Elevii lui Mircea Lucescu s-au impus cu 6-0, într-un meci din etapa a 17-a.
Fotbal International SuperLiga: Tragerea la sorți a țintarului, vineri, 15:00, DGS 1
Media: Fotbal European, vineri, 22:50, DGS 1
Pentru Șahtior au marcat Srna (8-penalty), Marlos (38, 39), Gladkyj (43), Taison (57) și Alex Teixeira (87). În ciuda victoriei, echipa lui Il Luce este doar pe locul 2, cu 38 de puncte, în timp ce lider este Dinamo Kiev.
Cu toate acestea, victoria categorică administrată lui Olimpik este cu atât mai importantă cu cât, etapa precedentă, rivala Dinamo Kiev a reușit să câștige în deplasare, cu Olimpik, doar cu 1-0 și cu gol marcat în minutul 4 al prelungirilor!
Vezi mai jos golurile meciului Șahtior-Olimpik 6-0:
Etichete: video , mircea lucescu , bayern munchen , șahtior , revansa , umilinta , il luce , razbunare , sahtior-olimpik 6-0
Urmărește știrile digisport.ro și pe Google News
Președintele AUR, George Simion, a avut o reacție dură după ce Iranul a acuzat România de...