Transferurile pregătite de Barcelona: Xavi vrea jucători din Premier League și Bundesliga
”Messi al Turciei” a primit vestea de la Carlo Ancelotti! Ce se întâmplă cu fotbalistul lui Real Madrid
WhatsApp Image 2023-06-25 at 20.18.38 (1)
Ce se întâmplă la Rapid, după ce Daniel Niculae a fost pus sub urmărire penală. Decizia, luată imediat
LIVE Liga Digi Sport

Video Real Madrid - Elche 2-2. “Galacticii” au egalat în prelungiri. Situația din clasament

23.01.2022, 19:18

Real Madrid a remizat pe teren propriu cu Elche, scor 2-2, în etapa cu numărul 22 din La Liga, în direct pe Digi Sport 2.

Real Madrid CF v Elche CF - La Liga Santander
Vinicius Junior, în duel cu Helibelton Palacios, în meciul Real Madrid – Elche / Foto: Getty Images
  • SuperLiga: Dinamo - Voluntari, vineri, 20:00, DGS 1

• La Liga: Real Sociedad - Real Madrid, vineri, 22:00, DGS 2

Elche a condus cu 2-0 pe "Santiago Bernabeu"

În minutul 33, Karim Benzema a ratat primul său penalty pentru Real Madrid în La Liga. Atacantul francez a șutat peste bara transversală.

În minutul 42, Lucas Boye a deschis scorul pentru oaspeți, cu o lovitură de cap din centrul careului.

În minutul 51, arbitrul Bengoetxea a acordat un penalty pentru Real Madrid, dar a revenit asupra deciziei după consultarea sistemului VAR.

Karim Benzema s-a accidentat

În minutul 58, Karim Benzema a părăsit terenul, fiind vorba despre o accidentare destul de serioasă, potrivit Marca.

În minutul 76, Pere Milla a dublat avantajul pentru Elche, cu un șut la colțul lung, din careu.

Real Madrid a reușit să egaleze pe final de meci. Mai întâi, Luka Modric a transformat un penalty în minutul 82. În minutul 90+2, Eder Militao a înscris cu o lovitură de cap.

Real Madrid rămâne neînvinsă pe teren propriu în acest sezon. “Galacticii” au un avans de patru puncte față de FC Sevilla în fruntea clasamentului.

Elche ocupă locul 15 în La Liga, fără eșec în patru meciuri în 2022.

Înaintea partidei, a fost un moment omagial pentru legenda “galacticilor”, Francisco “Paco” Gento, care a murit la vârsta de 88 de ani.

Clasamentul din La Liga

Real Madrid - Elche 2-2 (Modric 82' - penalty, Militao 90+2' / Boye 43', Milla 76'), pe Digi Sport 2

Min. 90+4: Real Madrid - Elche 2-2. Final de meci! Lucas Boye a fost desemnat cel mai bun jucător al partidei.

Min. 90+2: Real Madrid - Elche 2-2. Eder Militao înscrie cu o lovitură de cap.

Min. 82: Real Madrid – Elche 1-2. Luka Modric transformă lovitura de la 11 metri.

Min. 81: Penalty pentru Real Madrid! Milla atinge mingea cu mâna în careu.

Min. 78: Bară pentru Real Madrid! În urma unui corner, Casemiro lovește mingea cu capul, dar nimește bara.

Min. 76: Real Madrid - Elche 0-2. Pere Milla găsește spațiu în careul gazdelor și șutează către colțul lung, reușind să înscrie.

Min. 58: Schimbare la Real Madrid: iese Karim Benzema, intră Luka Jovic. Din primele informații, sunt probleme de ordin fizic pentru atacantul francez.

Min. 52: După ce vede reluările, arbitrul își anuleaza decizia de a acorda penalty pentru Real Madrid.

Min. 51: Penalty pentru Real Madrid! Eden Hazard cade în careu după un duel cu Gonzalez. Arbitrul primește o semnalizare din partea sistemului VAR și merge să revadă faza.

Min. 46: Începe repriza a doua! Nicio schimbare în cele două echipe!

Min. 45+4: Final de primă repriză!

*Karim Benzema a ratat primul său penalty pentru Real Madrid în La Liga!

Min. 45+4: Ocazie pentru Real Madrid! Kroos șutează excelent către vinclul porții, dar portarul Badia intervine și respinge mingea.

Min. 42: Real Madrid - Elche 0-1. Lucas Boye înscrie cu o lovitură de cap din centrul careului, după centrarea perfectă a lui Fidel.

Min. 32: Penalty ratat! Karim Benzema șutează peste bara transversală.

Min. 31: Penalty pentru Real Madrid! Vinicius Jr este faultat în careu de către Palacios.

Min. 24: Schimbare la Elche: Tete Morente este accidentat și este înlocuit cu Fidel.

Min. 12: Ocazie pentru Real Madrid! Vinicius Jr pătrunde în careu și șutează către colțul scurt, dar portarul Badia reține mingea.

UPDATE 17:17 A început meciul de la Madrid!

UPDATE 17:15 Moment special înaintea partidei, în memoria legendei Francisco "Paco" Gento, care a murit la vârsta de 88 de ani.

Înaintea acestui moment omagial, fundașul brazilian Marcelo le-a prezentat fanilor ultimul trofeu câștigat de Real Madrid, Supercupa Spaniei.

Echipele de start

• Real Madrid: Courtois - Lucas Vasquez, Militao, Alaba, Mendy - Casemiro, Kroos, Modric - Hazard, Benzema (cpt), Vinicius Jr.
  • Elche: Badia - Palacios, Verdu (cpt), Gonzalez, Mojica - Tete Morente, Guti, Gumbau, Milla - Boye, Perez.

Rezervele

Real Madrid: Lunin, Fuidias - Bale, Camavinga, Ceballos, Nacho, Isco, Jovic, Marcelo, Rodrygo, Valverde. Antrenor: Carlo Ancelotti.

Elche: Casilla, Werner - Bono, Bri, Donald, Fidel, Friaza, Josan, Piatti, Soler. Antrenor: Francisco Rodriguez.

Etichete: real madrid , la liga , elche , etapa 22

Doi angajați de la o bancă din București au văzut că un client avea o sumă mare în cont și i-au furat 140.000 €

Doi funcţionari bancari sunt urmăriţi penal de procurori, după ce ar fi sustras din contul unei...

wanda5
Un fotbalist celebru și soția lui s-au lăsat filmați în duș. Imaginile au făcut înconjurul lumii

A venit răspunsul CNA, după sesizarea în care s-a cerut interzicerea alăturării numelui ”București” denumirii CSA Steaua
csa-steaua-fcsb
Fanii sunt în delir! A semnat și revine la Barcelona, după ce Xavi a decis să nu mai plece
Festive mood at Camp Nou stadium, full sold out with 91,648 spectators, the world attendance record for a women's football match, in 2022 Champions
”Transferul” nemaiîntâlnit pregătit de Gigi Becali: ”Îi dau 500.000 € pentru 6 meciuri!”
gigi becali
Dan Șucu intervine ”în negocierile” dintre Rapid și Marius Șumudică. Mesaj pentru Daniel Niculae și Victor Angelescu?

Barcelona l-a convins pe Xavi și acum dă o nouă lovitură! Salariu de 12 milioane, clauză de un miliard de euro
La Liga EA Sports - Real Madrid 3-2 FC Barcelona
Vestea primită de Horațiu Moldovan la patru luni de la transferul la Atletico Madrid
Foto Dinamo ar urma să-și schimbe sigla din sezonul viitor! Cum arată noua emblemă
Screenshot 2024-03-27 at 20.36.16
Foto Planul anunțat, după ce construcția de 167.000.000€ din România a fost aprobată de Guvern: ”Garantez”
timi5
Real Sociedad - Real Madrid, LIVE VIDEO, 22:00, Digi Sport 2. ”Galacticii”, tot mai aproape de titlu
Real Madrid CF v Real Sociedad de Futbol - LaLiga EA Sports MADRID, SPAIN, SEPTEMBER 17: Joselu Mato of Real Madrid Cf (
Plină de viață și cu zâmbetul ei inconfundabil, Meg Ryan a fermecat publicul din Barcelona. Actrița, spectaculoasă într-o rochie șic
Transferul lui Florinel Coman în Qatar, în impas! Gigi Becali dezvăluie cum poate cădea mutarea: „Sunt idiot? Nu sunt!"
Dan Șucu reacționează tranșant după ce Daniel Niculae a devenit inculpat în dosarul materialelor pirotehnice!
Logodnica lui Jason Statham, imagini în costum de baie la câteva zile dupa ce a împlinit 37 de ani. „Ești magnifică!”
Anna Lesko și-a arătat picioarele superbe într-o rochie extrem de scurtă, dar a furat toate privirile cu un detaliu inedit
Nike și Adidas, bătute de niște fete fâșnețe: invenția unei companii elvețiene fascinează lumea FOTO
Cum era să-și piardă Sergiu Nicolaescu un picior în „Mihai Viteazul"? „A fost la minute de amputare"
Ce nu ai voie să faci în faţa blocului primăvara. Intenţiile pot fi bune, dar primeşti amendă. Este interzis!
Sorana Cîrstea, meci dramatic la Madrid împotriva unei filipineze. Urmează confruntarea cu liderul WTA?
Florentino Perez a dat lovitura! Fotbalistul de 40.000.000€ e gata să semneze cu Real Madrid