Foto Le-a purtat ghinion! Spionată de oficialii FCSB, Sepsi s-a încurcat cu locul 9 din Ungaria
articol scris de Digi Sport12.01.2024, 18:33
Sepsi Sfântu Gheorghe a remizat, scor 0-0, cu Ujpest (locul 9 din Ungaria), în al doilea meci amical jucat de covăsneni în această iarnă în cantonamentul din Antalya (Turcia).
![meciul dintre sepsi si ujpest](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwJTNBJTJGJTJG/c3RvcmFnZTAxZGlnaXMucmNzLXJkcy5y/byUyRnN0b3JhZ2UlMkYyMDI0JTJGMDEl/MkYxMiUyRjE4Nzg5MjRfMTg3ODkyNF9t/ZWNpdWwtZGludHJlLXNlcHNpLXNpLXVq/cGVzdC5wbmcmdz0xMDYwJmg9NjM2Jmhh/c2g9MTU2MmY0ZmEwNDgxMmJlYzQzMGIwNTk1NjI1MWE2NGI=.thumb.jpg)
SuperLiga: Poli Iași - Gloria Buzău, sâmbătă, 19:00, DGS 1
SuperLiga: Sepsi - Dinamo, sâmbătă, 22:00, DGS 1
În prima partidă de pregătire, trupa antrenată de Bernd Storck (60 de ani) a câștigat, scor 2-1, cu Magdeburg (locul 13 din Zweite Bundesliga - liga a doua din Germania).
Sepsi Sfântu Gheorghe, spionată de FCSB la partida cu Ujpest
La partida de pregătire dintre Sepsi și Ujpest au asistat în tribune mai mulți oficiali din staff-ul FCSB, printre care s-au numărat Elias Charalambous (antrenorul ”roș-albaștrilor”) și Mihai Stoica (președintele Consiliului de Administrație al formației bucureștene), care au venit să spioneze jocul practicat de trupa lui Bernd Storck.
Acest lucru a fost observat și de patronul covăsnenilor, Laszlo Dioszegi, care s-a declarat flatat de faptul că reprezentanții liderului din SuperLiga se interesează atât de mult de modul în care evoluează echipa pe care o conduce.
”Pentru noi e o mândrie ca un club așa de mare ca FCSB să fie interesat de un meci al lui Sepsi. Înseamnă că am devenit și noi interesanți”, a spus Dioszegi, într-un interviu acordat reporterului Digi Sport Marian Codirlă.
FOTO cu oficialii FCSB prezenți în tribune la partida Sepsi - Ujpest
![](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwcyUzQSUyRiUy/RnN0b3JhZ2UwMWRpZ2lzLnJjcy1yZHMu/cm8lMkZzdG9yYWdlJTJGMjAyNCUyRjAy/JTJGMTklMkYxOTA2ODgyXzE5MDY4ODJf/ZGlnaXNwb3J0LXdoYXRzYXBwLmpwZyZo/YXNoPTlmMDRmYWU3ZWMyYWQxMjEyMDczYWNmMWNkYTQ4ZDk5.jpg)
Galerie Foto
Înainte de reluarea SuperLigii, care va avea loc în weekend-ul 19-22 ianuarie 2024, Sepsi se află pe locul 5 în campionat, cu 30 de puncte acumulate după 21 de runde, la un punct în fața celor de la Hermannstadt (29 de puncte), formația care ocupă prima poziție din play-out (locul 7).
Etichete: meci amical , ujpest , sepsi sfantu gheorghe , fcsb
Urmărește știrile digisport.ro și pe Google News
![Fiica transgender a lui Elon Musk face dezvăluiri despre copilăria ei și spune că amintirile miliardarului sunt „complet false”](https://s.iw.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.thumb.jpg)
Vivian Jenna Wilson, fiica transgender înstrăinată a lui Elon Musk, a respins vehement, public prin...