Video A dat declarația serii după ce s-a salvat de la retrogradare cu FC Botoșani: ”Haideți să vă spun. O să mă certe”
articol scris de Digi Sport24.05.2024, 23:03
FC Botoşani îşi păstrează locul în SuperLigă, după ce a învins-o pe CS Mioveni cu scorul de 1-0 (0-0), vineri seara, în deplasare, în manşa secundă a barajului de menţinere/promovare.
![FOTBAL:CS MIOVENI-FC BOTOSANI, BARAJ SUPERLIGA SUPERBET (24.05.2024)](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwJTNBJTJGJTJG/c3RvcmFnZTAxZGlnaXMucmNzLXJkcy5y/byUyRnN0b3JhZ2UlMkYyMDI0JTJGMDUl/MkYyNCUyRjE5ODM4MzFfMTk4MzgzMV9D/Uy1NSU9WRU5JLUZDLUJPVE9TQU5JLUJB/UkFKLVNVUEVSTElHQS1TVVBFUkJFVC0y/NF8wNV8yMDI0LTIuanBnJnc9MTA2MCZo/PTYzNiZoYXNoPTk2MjdjYjMwMWM4ZWIxZDg2MTY1OTg3YjIxYzhkNTMz.thumb.jpg)
SuperLiga: Poli Iași - Gloria Buzău, sâmbătă, 19:00, DGS 1
SuperLiga: Sepsi - Dinamo, sâmbătă, 22:00, DGS 1
Echipa antrenată de Bogdan Andone a avut puţine emoţii în meciul de la Mioveni, în care argeşenii nu au tras niciun şut pe spaţiul porţii. Unicul gol al partidei a fost înscris de Sebastian Mailat (74).
- FC Botoşani câştigase cu 1-0 în prima manşă.
Eduard Florescu a oferit declarația serii după ce Botoșani s-a salvat de la retrogradare: ”Vreți să vă spun secretul?”
Galerie Foto
La flash-interviu, Eduard Florescu, unul dintre cei mai importanți jucători ai Botoșaniului în acest sezon, a oferit declarația serii. A dezvăluit, mai în glumă, mai în serios, că micii cu muștar au fost ”magia” care i-a salvat de la retrogradare.
”Este o eliberare. Nu mai credeam nici noi. Eu spuneam în fața dumneavoastră că mai sunt șanse, dar începusem să-mi pierd speranțele. Venirea lui Mister ne-a făcut să credem din nou și uitați, când nimeni nu ne mai dădea nicio șansă, am rămas (n.r.- în SuperLigă).
![](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwcyUzQSUyRiUy/RnN0b3JhZ2UwMWRpZ2lzLnJjcy1yZHMu/cm8lMkZzdG9yYWdlJTJGMjAyNCUyRjAy/JTJGMTklMkYxOTA2ODgyXzE5MDY4ODJf/ZGlnaXNwb3J0LXdoYXRzYXBwLmpwZyZo/YXNoPTlmMDRmYWU3ZWMyYWQxMjEyMDczYWNmMWNkYTQ4ZDk5.jpg)
Vreți să vă spun secretul? Haideți să vă spun, cu toate că poate o să mă certe. Micii de la Botoșani, cu muștar și pâine, așa am rămas în Liga 1, asta a fost magia. Începusem să ne pierdem speranța, mai un mic, mai o bere, și ne-am salvat. Nu mai merge rețeta asta, trebuie s-o schimbăm.
Nu trebuie să mai facem aceleași greșeli și să ne batem acolo unde a fost Botoșaniul înainte. Anul ăsta a fost foarte greu, dar s-a terminat cu bine și suntem foarte fericiți. A fost o partidă foarte importantă, în primul rând pentru CV-ul nostru. Cu toții suntem fericiți”, a spus Florescu.
VIDEO Declarațiile lui Eduard Florescu, după CS Mioveni - FC Botoșani 0-1
VIDEO Rezumat CS Mioveni - FC Botoșani 0-1
Etichete: eduard florescu , baraj mentinere promovare , mioveni-botosani
Urmărește știrile digisport.ro și pe Google News
![Fiica transgender a lui Elon Musk face dezvăluiri despre copilăria ei și spune că amintirile miliardarului sunt „complet false”](https://s.iw.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.thumb.jpg)
Vivian Jenna Wilson, fiica transgender înstrăinată a lui Elon Musk, a respins vehement, public prin...