hategan

Video Verdictul lui Crăciunescu, după arbitrajul lui Hațegan: oltenii, dezavantajaţi în trei rânduri

Video A dat lovitura pe final și promite să fie noua "perlă" a Craiovei: "Am luptat până în ultimul minut!" Mesajul pentru fani

Bokila capt

Video Exclusiv De aici a pornit toată nebunia de la Craiova!? Ce a făcut Bokila în momentul schimbării

Burlacu Craiova

17.09.2017, 09:38
  • Handbal feminin, Champions League: CSM București - Gyor (vineri, ora 20:30, Digi Sport 1)

La 20 de ani, Andrei Burlacu promite să fie noua vedetă a Craiovei. Introdus în repriza secundă a derby-ului cu Dinamo (2-2) de italianul Mangia, Burlacu a dat lovitura în minutul 89 și a adus un punct pentru olteni, la Turnu Severin.

"Am intrat cu gândul de a-mi ajuta echipa. Mă bucur pentru reușitele mele, dar nu în ultimul rând este meritul echipei. Am avut o atitudine bună, am arătat că suntem o echipă unită și am luptat până în ultimul minut.

Îi mulțumesc lui Mister pentru șansa acordată, îi mulțumesc pentru încrederea acordată, pentru faptul că m-a introdus în teren, că s-a bazat pe mine. Am încercat să-mi fac cât mai bine treaba și multumesc și colegilor care m-au ajutat", a spus Burlacu.

Atacantul de 20 de ani, cu șapte meciuri în acest sezon de Liga 1, a fost impresionat de modul în care fanii au susținut Craiova.

"Este un derby cu ambiții de ambele părți. Am arătat în această seară că formăm o echipă puternică și ne-am dăruit pentru suporterii noștri. Le mulțumim că ne-au încurajat, chiar dacă la un moment dat am fost conduși cu două goluri diferență. Le mulțumim că au fost alături de noi până la ultimul fluier", a fost mesajul lui Burlacu.

VIDEO GOLUL LUI BURLACU

La nici două luni de la deschidere, Garda Financiară trimisă de concurenţă era cât pe ce să închidă...

Cu gândul la play-off, Dinamo mai vrea să facă transferuri: "Așteptăm unul sau doi jucători"

dinamo-4

Ce scrie presa japoneză despre românii „rușinați” care i-au cerut scuze premierului Abe, după „vizita lipsită de diplomație”

Știm când se joacă FCSB - CFR și Dinamo - CS U Craiova, meciurile începutului de an în Liga 1

CFR Cluj - FCSB

Miriuță își pune în cap fanii lui Dinamo și anunță: "Meciul din Cupă, de la Craiova, e ultima mea problemă"