Exclusiv Verdictul dat în privința Rapidului, după înfrângerea cu Universitatea Craiova: ”Nu trebuie să ne mai ascundem”
FOTBAL:RAPID BUCURESTI-UNIVERSITATEA CRAIOVA, PLAY OFF SUPERLIGA SUPERBET (29.04.2024)
S-a rupt lanțul de iubire. Suporterii Rapidului au răbufnit după al 6-lea eșec din play-off. Ce au scandat
sucu-14
Video&Foto Cum s-a comportat Dan Șucu la finalul meciului dintre Rapid și Universitatea Craiova
Academica Clinceni Academica Clinceni
0 - 1
Chindia Târgovişte Chindia Târgovişte
Du 19.12.2021 13:30

Academica Clinceni - Chindia 0-1. Ilfovenii au clacat pe final. Gol primit și un eliminat

19.12.2021, 15:25

• EHF European League: Skjern - Dinamo, marți, 19:45, DGS 2

• Champions League: Bayern Munchen - Real Madrid, marți, 22:00, DGS 1

Academica Clinceni a clacat pe finalul meciului cu Chindia Târgoviște pe care l-a pierdut într-un final cu 0-1.

Neguț a marcat în minutul 83 iar Gavra, intrat pe teren în minutul 80, a fost eliminat în prelungiri, pentru un gest nesportiv.

Dâmbovițenii au controlat partida, au avut ocaziile cele mai mari, și până la urmă au câștigat într-un final. Chindia a cerut și un penalty, în prima repriză.

A fost sau nu penalty? Gardoș, intervenție la limită în Clinceni-Chindia

La un duel dintre Popadiuc și Gardoș, petrecut în careul ilfovenilor, arbitrul George Găman a indicat corner. Dâmbovițenii au protestat și au cerut lovitură de pedeapsă. A fost sau nu penalty?

Florin Gardoș (33 de ani) a revenit în primul 11 al celor de la Clinceni după ce căpitanul Răzvan Patriche s-a accidentat runda trecută.

În minutul 31, Popadiuc a intrat în careu și când a vrut să șuteze a fost deposedat de Gardoș.

Arbitrul George Găman a considerat că Gardoș a intrat regulamentar și a acordat corner pentru dâmbovițeni. Popadiuc susține că a fost lovit de adversar, care nu ar fi atins mingea.

Chindia a înscris doar patru goluri în ultimele zece meciuri în Liga 1

Academica Clinceni este ultima clasată în Liga 1, dar ilfovenii au două victorii și un egal în ultimele partide.

Chindia are trei eșecuri consecutive și n-a mai câștigat în Liga 1 din 1 noiembrie.

În etapa a șasea, pe 20 august, Chindia și Clinceni au remizat, scor 2-2, la Buzău.

La capitolul probleme de lot, Adrian Falub nu poate miza pe Bilali (suspendat), Jutrici, Pârvulescu, Moulin, Kazlauskas (accidentați). De la Chindia absentează Corbu, Iacob (suspendați), Cantave, Baxevanos, Dinu, Roumpoulakou (accidentați).

Mediile de vârstă ale celor două echipe.

• Academica Clinceni - 26 ani şi 9 luni;
  • Chindia Târgovişte - 26 ani şi 5 luni.

Clinceni – Chindia, LIVE VIDEO, 13:30, Digi Sport 1. Echipele probabile

• Clinceni: Ureche - Pashov, Gardoș, Patriche, Holzmann – Ventura, Filip, Cascini - R. Ion, Vellios, De Amorim.
  • Chindia: Căbuz - Martac, Căpușă, Celea, Kocic – Neguț, Dulca, Popadiuc, Jipa - Florea, Popa.

Ocazie Chindia Târgovişte

Popadiuc a intrat în careu, după o incursiune personală, și a șutat pe colțul scurt, dar Ureche a respins