ionut chirila
”A părut o echipă de Liga 3”. Ionuț Chirilă ”a făcut-o praf” pe Rapid. Nu a scăpat nici FCSB
chirila
Exclusiv Ionuț Chirilă este sigur că FCSB va câștiga SuperLiga și a dat o mulțime de motive
Gigi Becali
Exclusiv Gigi Becali i-a decis soarta lui Ștefan Târnovanu, după gafa din meciul cu Sepsi: ”Cum să ieși așa? Ai doi metri”
Academica Clinceni Academica Clinceni
1 - 1
Botoşani Botoşani
Lu 04.10.2021 21:30

Academica Clinceni - FC Botoșani 1-1. Ilfovenii au egalat printr-un gol neregulamentar, la care Cascini a făcut henț

04.10.2021, 20:00

• SuperLiga: Hermannstadt - Petrolul, joi, 19:00, DGS 1

• SuperLiga: Universitatea Craiova - CFR, joi, 21:45, DGS 1

Academica Clinceni a mai ratat o șansă de a bifa prima victorie din acest sezon, la meciul de pe teren propriu contra celor de la FC Botoșani, din cadrul etapei a 11-a în Liga 1, încheiat cu scorul de 1-1.

Academica Clinceni - FC Botoșani 1-1. Oaspeții au marcat în primul sfert de oră, dar nu au putut gestiona avantajul

Oaspeții au deschis scorul după doar un sfert de oră, în urma unui corner. Papa a lovit cu capul, Dobre a respins în fața lui Dawa, iar camerunezul a profitat de oportunitate.

Elevii lui Ionuț Chirilă puteau restabili egalitatea în primul minut al prelungirilor primei părți. De Amorim i-a pasat superb cu călcâiul lui Pârvulescu, care l-a învins pe portarul advers, însă Racovițan a scos din fața porții goale, iar moldovenii au intrat la cabine în avantaj.

Academica Clinceni - FC Botoșani 1-1. Ilfovenii au marcat un gol neregulamentar

Ilfovenii au lansat un avertisment către poarta moldovenilor în minutul 52, dar șutul de la distanță al lui De Amorim a trecut la o palmă de vinclu. În cele din urmă, Academica Clinceni a reușit să egaleze în minutul 77, la capătul unei faze controversate. Moulin a șutat cu latul din afara careului de șaisprezece metri, iar mingea l-a lovit în mână pe Cascini, schimbându-i traiectoria.

Arbitrii nu au văzut acest lucru și au validat golul, astfel că trupa lui Chirilă a reușit să smulgă un punct, dar se află tot pe ultimul loc în Liga 1, cu doar trei puncte. De partea cealaltă, FC Botoșani ămâne pe 2, la opt puncte în spatele CFR-ului.

VIDEO cu rezumatul meciului Academica Clinceni - FC Botoșani 1-1:

Academica Clinceni - FC Botoșani LIVE VIDEO, ora 20:30, în direct la Digi Sport 1

Academica Clinceni nu a câștigat niciun meci în acest sezon, nici în Liga 1, unde are opt înfrângeri și două remize, nici în Cupa României, unde a cedat, în faza șaisprezecimilor, la divizonara secundă FC Buzău, 1-2, chiar la debutul lui Ionuț Chirilă.

În al doilea meci cu Ionuț Chirilă pe banca tehnică, disputat runda trecută de campionat, ilfovenii au fost învinși de FCSB cu 2-3.

FC Botoșani, în schimb, are un start bun de sezon, cu șase victorii, trei remize, și doar o înfrângere în Liga 1, 0-2 cu Rapid în etapa a șasea. Runda trecută, formația antrenată de Marius Croitoru a încheiat la egalitate, scor 1-1, cu U Craiova 1948.

Academica Clinceni - FC Botoșani LIVE VIDEO, ora 20:30, la Digi Sport 1. Echipele probabile

Gol

Moulin șutează cu latul de la limita careului de șaisprezece metri, iar mingea deviată cu mâna de către Cascini intră în poartă.

• 66 cg cg

Braun este avertizat.

• 65 cg cg

Omoh este avertizat.

• 57 cgr cgr
    Cartonaş galben-roşu Botoşani

Edjouma părăsește terenul după al doilea avertisment din partea arbitrului.

• 56 s s

Lupeta intră în locul lui Roman.

• 52 oc oc
    Ocazie Academica Clinceni

De Amorim expediază un șut violent de la distanță, dar mingea trece la palmă de vinclu.

• 45+1 oc oc

De Amorim îi pasează superb cu călcâiul lui Pârvulescu, fundașul lateral îl învinge pe portarul advers, dar Racovițan scoate din fața porții goale.