Screenshot 2024-04-26 001230
După ce Universitatea Craiova a dat lovitura în minutul 90+6, Gâlcă este sigur: ”Puteam câștiga la 3 goluri diferență”
FOTBAL:RAPID BUCURESTI-UNIVERSITATEA CRAIOVA, PLAY OFF SUPERLIGA SUPERBET (29.04.2024)
Video Rapid - Universitatea Craiova 1-2. Oltenii au dat lovitura în prelungiri! Giuleștenii, fără victorie în play-off
sucu-14
Video&Foto Cum s-a comportat Dan Șucu la finalul meciului dintre Rapid și Universitatea Craiova
Academica Clinceni Academica Clinceni
1 - 3
Universitatea Craiova Universitatea Craiova
Lu 21.02.2022 19:55

Academica Clinceni - Universitatea Craiova 1-3. Oltenii n-au impresionat și chiar au fost egalați. Puncte vitale pentru play-off

21.02.2022, 21:50

• EHF European League: Skjern - Dinamo, marți, 19:45, DGS 2

• Champions League: Bayern Munchen - Real Madrid, marți, 22:00, DGS 1

Universitatea Craiova a obținut ce și-a dorit în meciul cu ultima clasată, Academica Clinceni. A învins cu 3-1 în deplasare, însă nu a strălucit, dar are șanse bune de a rămâne pe locurile de play-off.

Academica Clinceni - Universitatea Craiova 1-3. Ilfovenii au bifat 7 eșecuri la rând

După un start modest, oltenii au deschis scorul abia în minutul 21, prin Cîmpanu, însă după un sfert de oră, ilfovenii au egalat surprinzător. Până la pauză, Craiova a trecut din nou în avantaj, prin același Cîmpanu, iar apoi Markovic a ratat și el o șansă.

În startuil reprizei secunde, oltenii au ratat o ocazie mare, prin Ivan, iar apoi Markovic a trimis peste poartă. Baiaram a avut apoi o ratare uriașă din câțiva metri, însă Clinceniul a mai avut unele zvâcniri, prin Robert Ion și De Amorim.

Academica Clinceni - Universitatea Craiova 1-3. Oltenii au urcat din nou pe locul 4

Pe final, echipa lui Reghecampf putea să mai marcheze, la șutul li Vînă. acersta a reușit în ceple din urmă să înscrie în minutul 76, iar apoi a mai avut o șansă pe final.

Academica Clinceni - Universitatea Craiova s-a terminat 1-3, iar oltenii au obținut 3 puncte importante pentru play-off, în timp ce Clinceniul a bifat a șaptea înfrângere la rând.

VIDEO cu rezumatul meciului Academica Clinceni - Universitatea Craiova 1-3:

Partida dintre Academica Clinceni și Universitatea Craiova din etapa cu numărul 27 a Ligii 1 se joacă astăzi, de la ora 19:55, în DIRECT pe Digi Sport 1 și LIVE TEXT și VIDEO pe www.digisport.ro.

Oaspeții pornesc din postura de mari favoriți, mai ales după cei de la Academica Clinceni au fost umiliți etapa trecută, 2-8, de Farul Constanța.

Academica Clinceni - Universitatea Craiova LIVE VIDEO, 19:55, pe Digi Sport 1 | Se anunță multe goluri

Academica Clinceni a produs partida trecută una dintre cele mai slabe evoluții are unei formații din acest sezon. Gazdele au fost învinse de cei de la Farul Constanța, 2-8, și au părut ca o gruparea resemnată cu retrogradarea.

Cu un nou antrenor și mulți jucători sosiți într-o perioadă scurtă de timp, Academica Clinceni este o formație care are nevoie de timp pentru ca fotbaliștii să-și creeze anumite relații de joc.

Totuși, timpul reprezintă un lux pe care care cei de la Clinceni nu-l au, iar în consecință rezultatele vor avea de suferit.

Academica Clinceni - Universitatea Craiova LIVE VIDEO, 19:55, pe Digi Sport 1 | Oltenii vor să-și "betoneze" locul în play-off

Universitatea Craiova vine după victoria din derby-ul cu U Craiova 1948, iar trupa lui Laurențiu Reghecampf este cu un picior și jumătate în play-off.

O victorie contra celor de la Academica Clinceni ar face ca o clasare în primele 6 pentru olteni să fie aproape de necontestat.

În tur, Craiova s-a impus cu 5-0 datorită unor goluri marcate de Bancu, Markovici, Ivan, Roguljic și Dan Nistor.

Clasamentul la zi al Ligii 1

clasament Liga 1
Clasamentul Ligii 1 în data de 21 februarie 2022 / Foto: Digisport.ro
  • 90+2 fr2

Academica Clinceni - Universitatea Craiova s-a terminat 1-3.

• 89 cg
    Cartonaş galben Academica Clinceni

Cmovs e avertizat.

• 89 oc
    Ocazie Universitatea Craiova

Conte centrează pentru Vînă, care reia din prima, dar nu nimerește poarta.