Exclusiv Adevărul despre "embargoul" impus de Dinamo pentru FCSB. Negoiță a lipsit de la ședința decisivă
16.11.2017, 21:50Dinamo a hotărât să nu mai vândă jucători la FCSB, iar antrenorul Vasile Miriuță a povestit cum s-a luat decizia marți, în cadrul unei ședințe la care patronul Ionuț Negoiță nu a luat parte.
![dinamo fcsb nemec](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwJTNBJTJGJTJG/c3RvcmFnZTAxdHJhbnNjb2Rlci5yY3Mt/cmRzLnJvJTJGc3RvcmFnZSUyRjIwMTcl/MkYxMSUyRjE2JTJGODQ1MzQwXzg0NTM0/MF9kaW5hbW9fZmNzYl9uZW1lYy5qcGcm/dz0xMDYwJmg9NjM2Jmhhc2g9YmQzNGJj/ZjNjMzA2YTJmODVmY2Y4M2ZlN2Y5YmE2NjM=.thumb.jpg)
SuperLiga: Poli Iași - Gloria Buzău, sâmbătă, 19:00, DGS 1
SuperLiga: Sepsi - Dinamo, sâmbătă, 22:00, DGS 1
Fost jucător și oficial la Steaua (înainte ca echipa să fie redenumită FCSB), Narcis Răducan a interpretat decizia colectivă de la Dinamo drept o mișcare pentru apropierea de suporteri.
"Au fost niște discuții ieri cu domnul președinte și nu se mai dau jucători la Steaua. La FCSB. Așa s-a hotărât ieri, am discutat. Pot să plece în altă parte, nu este nicio problemă. Domnul Negoiță nu a mai fost la discuții, dar e clubul dânsului, deocamdată. Am avut o discuție cei care am rămas și toți 4 am convenit să nu mai dăm jucători la FCSB. Încercăm să transferăm jucătorii noștri afară", a declarat Vasile Miriuță, în cadrul emisiunii "Fotbal Club", de pe Digi Sport 1.
Narcis Răducan a încercat să explice gestul dinamoviștilor.
"E un soi de apropiere față de suporteri, pentru că ei văd o ușoară umilință când jucător crește la Dinamo și apoi ajunge la Steaua. E o decizie populistă, dar care apropie suporterii. Chiar dacă suntem mai sărăcuți ca ceilalți, ne apărăm neamul și nevoile și continuăm așa cum putem", a spus Narcis Răducan.
PROGRAMUL COMPLET AL CANALELOR DIGI SPORT
![](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwcyUzQSUyRiUy/RnN0b3JhZ2UwMWRpZ2lzLnJjcy1yZHMu/cm8lMkZzdG9yYWdlJTJGMjAyNCUyRjAy/JTJGMTklMkYxOTA2ODgyXzE5MDY4ODJf/ZGlnaXNwb3J0LXdoYXRzYXBwLmpwZyZo/YXNoPTlmMDRmYWU3ZWMyYWQxMjEyMDczYWNmMWNkYTQ4ZDk5.jpg)
http://www.digisport.ro/Program/
Etichete: dinamo fcsb , dinamo embargo , interzis fcsb , dinamo jucatori fcsb , fcsb interzis la jucatori dinamo
Urmărește știrile digisport.ro și pe Google News
![Fiica transgender a lui Elon Musk face dezvăluiri despre copilăria ei și spune că amintirile miliardarului sunt „complet false”](https://s.iw.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.thumb.jpg)
Vivian Jenna Wilson, fiica transgender înstrăinată a lui Elon Musk, a respins vehement, public prin...