Adrian Mutu n-a mai rezistat! Moment tensionat în direct, la flash-interviu: "Să fie clar!"
articol scris de Digi Sport29.03.2024, 23:14
CFR Cluj a mai făcut un pas greșit în lupta la titlu, după meciul cu Sepsi, scor 1-1, din etapa secundă a play-off-ului SuperLigii, ediția 2023/2024.
![CFR Cluj v FC Universitatea Craiova - Romania Superliga, Cluj-Napoca - 16 Mar 2024](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwJTNBJTJGJTJG/c3RvcmFnZTAxZGlnaXMucmNzLXJkcy5y/byUyRnN0b3JhZ2UlMkYyMDI0JTJGMDMl/MkYyOSUyRjE5NDA5MjJfMTk0MDkyMl9w/cm9maW1lZGlhLTA4NTc0ODU4MjguanBn/Jnc9MTA2MCZoPTYzNiZoYXNoPWI2NjEw/MDk1NGMzYTg3ZDIyZWM4N2M0OTE4MjJmM2U1.thumb.jpg)
SuperLiga: Poli Iași - Gloria Buzău, sâmbătă, 19:00, DGS 1
SuperLiga: Sepsi - Dinamo, sâmbătă, 22:00, DGS 1
Ardelenii au avut 16 șuturi spre poartă, dintre care jumătate pe cadrul porții, însă nu au reușit să înscrie decât o dată. În urma acestui rezultat, CFR e la egalitate de puncte (28) cu Rapid și Universitatea Craiova, care au un meci în minus. Liderul FCSB se poate desprinde la 10 puncte, dacă bate la Farul acasă.
Adrian Mutu i-a acuzat pe cei care au spus că are ca obiectiv titlul în primul sezon la CFR Cluj
La flash-interviul de după meci, Adrian Mutu (45 de ani) a ținut să le transmită un mesaj vehement celor care au spus că obiectivul său în sezonul actual este sau ar trebui să fie titlul.
"Ca să fie clar, eu n-am avut niciodată titlul ca obiectiv după ce am venit. Eu nu știu cine a zis asta ca să pună presiune. E în ADN-ul clubului, dar eu sunt în obiectiv până acum, e inutil să puneți voi presiune în plus, că nu e cazul.
Eu știu la ce echipă sunt. Faptul că nu reușim să adunăm toate fructele e alt lucru care e de bucătărie internă. Mă refer la ocaziile ratate.
![](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwcyUzQSUyRiUy/RnN0b3JhZ2UwMWRpZ2lzLnJjcy1yZHMu/cm8lMkZzdG9yYWdlJTJGMjAyNCUyRjAy/JTJGMTklMkYxOTA2ODgyXzE5MDY4ODJf/ZGlnaXNwb3J0LXdoYXRzYXBwLmpwZyZo/YXNoPTlmMDRmYWU3ZWMyYWQxMjEyMDczYWNmMWNkYTQ4ZDk5.jpg)
Normal că e importantă Cupa, sperăm să fim bine, să nu se mai accidenteze nimeni. A trebuit să-l folosim pe Mogoș azi, care nici el nu era 100%. Ghinioanele se țin scai de noi, nu doar prin ratări.
Eu vreau să câștig orice meci, s-a văzut și cu Craiova, dar și acum. Mai devreme sau mai târziu va intra și mingea în poartă și nu va mai avea nimeni ceva de zis", a declarat Mutu.
VIDEO cu rezumatul meciului Sepsi - CFR Cluj 1-1:
Etichete: adrian mutu , playoff etapa 2
Urmărește știrile digisport.ro și pe Google News
![Fiica transgender a lui Elon Musk face dezvăluiri despre copilăria ei și spune că amintirile miliardarului sunt „complet false”](https://s.iw.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.thumb.jpg)
Vivian Jenna Wilson, fiica transgender înstrăinată a lui Elon Musk, a respins vehement, public prin...