Alexandru Răuță: "Nu am nicio teamă, toate controalele sunt OK. Sunt perfect sănătos!" Când va reveni pe teren
articol scris de Digi Sport06.11.2021, 13:08
Alexandru Răuţă a afirmat că rezultatele analizelor medicale efectuate după criza respiratorie post-Covid-19, suferită în meciul cu Rapid, au ieşit bine şi că a reintrat în programul echipei.
![rauta ambulanta](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwJTNBJTJGJTJG/c3RvcmFnZTAxZGlnaXMucmNzLXJkcy5y/byUyRnN0b3JhZ2UlMkYyMDIxJTJGMTAl/MkYyMyUyRjE0MDQzNzFfMTQwNDM3MV9y/YXV0YS1hbWJ1bGFudGEuanBnJnc9MTA2/MCZoPTYzNiZoYXNoPTI3ZGIwNDM4NzJjNTFjOGE2OWViZmQyOGFmMzRlOWU5.thumb.jpg)
SuperLiga: Poli Iași - Gloria Buzău, sâmbătă, 19:00, DGS 1
SuperLiga: Sepsi - Dinamo, sâmbătă, 22:00, DGS 1
- Dinamo o întâlneşte pe CFR Cluj, duminică, de la ora 18:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1, într-un meci din etapa a 15-a, ultima a turului Ligii 1.
Alexandru Răuță: "Sunt bine acum"
''Sunt bine acum, toate testele pe care le-am făcut au ieşit bine şi toate lucrurile sunt pe un făgaş normal. A fost o problemă respiratorie, şi anul trecut am avut Covid şi acum la fel, a fost respiratorie, nu a fost nimic legat de inimă, am făcut toate testele şi au ieşit OK. Acum totul este sub control şi sper ca de săptămâna viitoare să intru pe teren.
E bine că lucrurile au ieşit aşa cum îmi doream şi că am trecut pe lângă o tragedie, cum se spune. Acum nu am nicio teamă, toate controalele sunt OK. Sunt perfect sănătos. Toată lumea trebuie să se controleze după Covid-19, eu am avut probleme atunci, am fost şi internat la 'Matei Balş'. Dar acum sunt OK şi nu am probleme.
Am făcut antrenamente separat, am vorbit şi cu domnul Rednic şi mi-a spus că nu vrea să mă bage în meciul acesta ca să nu riscăm nimic, dar de săptămâna viitoare voi intra normal. Până acum nu a mai avut probleme, dar acum am avut şi eu o răceală şi de aia am şi rămas fără respiraţie, nu eram bine. Oricum şi atunci când am căzut, am fost conştient'', a spus Răuţă.
În legătură cu partida contra campioanei, Răuţă a declarat: ''Ştim că ne aşteaptă un meci greu cu CFR Cluj, dar Dinamo de obicei la meciurile grele s-a mobilizat, şi sunt convins că aşa va fi şi acum. Eu cred că începând de mâine, de la meciul cu CFR Cluj, veţi vedea o altă faţă a lui Dinamo, sunt sigur''.
Etichete: alexandru rauta
Urmărește știrile digisport.ro și pe Google News
![Fiica transgender a lui Elon Musk face dezvăluiri despre copilăria ei și spune că amintirile miliardarului sunt „complet false”](https://s.iw.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.thumb.jpg)
Vivian Jenna Wilson, fiica transgender înstrăinată a lui Elon Musk, a respins vehement, public prin...