Andrei Chindriș a semnat cu UTA! Arădenii au anunțat alte două transferuri
articol scris de Digi Sport13.06.2022, 22:03
UTA Arad continuă să se întărească pentru noul sezon.
![Andrei Chindriș, Albert Stahl, Ilie Poenaru și Cristi Maxim / Foto: Facebook@uta1945arad](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwJTNBJTJGJTJG/c3RvcmFnZTAxZGlnaXMucmNzLXJkcy5y/byUyRnN0b3JhZ2UlMkYyMDIyJTJGMDYl/MkYxMyUyRjE1Mjc1MDlfMTUyNzUwOV9j/aGluZHJpcy5wbmcmdz0xMDYwJmg9NjM2/Jmhhc2g9YzMxOTNiNGZlMDQ3MTJmY2FkNjllNzJjNjJkM2RlYTg=.thumb.jpg)
SuperLiga: Poli Iași - Gloria Buzău, sâmbătă, 19:00, DGS 1
SuperLiga: Sepsi - Dinamo, sâmbătă, 22:00, DGS 1
După ce i-a adus pe Claudiu Keșeru (35 de ani), de la FCSB), și pe Erion Hokhallari (26 de ani), ultima dată la KF Tirana, UTA i-a legitimat și pe Andrei Chindriș (23 de ani), care s-a despărțit în ianuarie de Santa Clara, Albert Stahl (23 de ani), împrumutat de la Rapid, și Cristi Maxim (19 ani), care a evoluat în ultimul sezon la Gaz Metan Mediaș.
Andrei Chindriș, Albert Stahl și Cristi Maxim au semnat cu UTA
Andrei Chindriș a rezistat doar șase luni la Santa Clara, club care l-a cumpărat de la FC Botoșani în vara lui 2021 pentru 220.000 de euro. În Portugalia, stoperul a jucat doar un meci, în Cupă, în care a și marcat.
Albert Stahl, al doilea fotbalist transferat de UTA luni, a jucat în ultimul an la Rapid, care l-a cumpărat de la Astra în vara lui 2021 în schimbul a 100.000 de euro. Pentru formația giuleșteană, mijlocașul crescut la Arad a evoluat în 25 de partide și a marcat o dată.
Cristi Maxim, adus de la Gaz Metan, unde a colaborat pentru scurt timp și cu Ilie Poenaru, noul antrenor al UTA-ei, a început să joace constant la Mediaș după apariția problemelor financiare de la club și a bifat nouă apariții în Liga 1.
UTA Arad merge în cantonament în Slovenia
![](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwcyUzQSUyRiUy/RnN0b3JhZ2UwMWRpZ2lzLnJjcy1yZHMu/cm8lMkZzdG9yYWdlJTJGMjAyNCUyRjAy/JTJGMTklMkYxOTA2ODgyXzE5MDY4ODJf/ZGlnaXNwb3J0LXdoYXRzYXBwLmpwZyZo/YXNoPTlmMDRmYWU3ZWMyYWQxMjEyMDczYWNmMWNkYTQ4ZDk5.jpg)
UTA Arad va avea în această vară un cantonament în stațiunea montană Rogla, din Slovenia, între 20 iunie și 1 iulie.
Formaţia pregătită de Ilie Poenaru va disputa primul meci amical pe 24 iunie, cu Mariţa Plovdiv (din liga a doua bulgară), pe 27 iunie va întâlni Vojvodina Novi Sad (prima ligă din Serbia, locul 7 în sezonul trecut), pe 30 iunie va înfrunta echipa Partizani Tirana (prima ligă albaneză), iar pe 30 iunie va juca împotriva echipei sârbe Radnicki Nis (locul 5 în prima ligă sârbă).
Etichete: albert stahl , andrei chindris , transferuri uta , cristi maxim
Urmărește știrile digisport.ro și pe Google News
![Fiica transgender a lui Elon Musk face dezvăluiri despre copilăria ei și spune că amintirile miliardarului sunt „complet false”](https://s.iw.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.thumb.jpg)
Vivian Jenna Wilson, fiica transgender înstrăinată a lui Elon Musk, a respins vehement, public prin...