Exclusiv Andrei Nicolescu îl ”trage de urechi” pe Amzăr după Dinamo - Petrolul 1-1: ”A depășit limitele”
articol scris de Digi Sport02.04.2024, 21:43
Duelul dintre Dinamo și Petrolul s-a terminat la egalitate, scor 1-1, în etapa a doua a play-out-ului SuperLigii.
![](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwJTNBJTJGJTJG/c3RvcmFnZTAxZGlnaXMucmNzLXJkcy5y/byUyRnN0b3JhZ2UlMkYyMDIzJTJGMTIl/MkYwNSUyRjE4NTM4ODBfMTg1Mzg4MF9h/bmRyZWktbmljb2xlc2N1LWRpbmFtby5q/cGcmdz0xMDYwJmg9NjM2Jmhhc2g9OTQ5/NDQzZDM0ZmUwYWNmZjUzOWFkMmZiZTE2OTY1ZDU=.thumb.jpg)
SuperLiga: Poli Iași - Gloria Buzău, sâmbătă, 19:00, DGS 1
SuperLiga: Sepsi - Dinamo, sâmbătă, 22:00, DGS 1
Cei de la Petrolul au egalat în minutul 90+13, după un penalty dictat de arbitrul Horațiu Feșnic la un duel între Ionuț Amzăr și Alexandru Musi, după analizarea fazei la VAR timp de nouă minute.
Andrei Nicolescu a oferit primele reacții despre răbufnirea lui Amzăr în legătură cu penalty-ul acordat în Dinamo - Petrolul 1-1
Conducătorul lui Dinamo, Andrei Nicolescu, a comentat în cadrul emisiunii ”Fotbal Club Digi Sport” despre declarațiile dure date de fotbalistul ”câinilor”, Ionuț Amzăr, la finalul partidei cu Petrolul.
”A depășit limitele. Trebuie să fie mai temperat. O să vorbim cu el. Nu îi fac bine deloc (n.r. despre declarațiile de la finalul meciului cu Petrolul).
E un tânăr de perspectivă și trebuie să arate pe teren, nu la declarații. Din punctul ăsta de vedere, îl vom tempera. Putea să fie mai ponderat. Frustrarea era mare pentru toți”, a declarat Andrei Nicolescu în cadrul emisiunii ”Fotbal Club Digi Sport”.
Ionuț Amzăr, reacție dură la adresa arbitrajului, după 1-1 cu Petrolul: ”Să ne lase să ne arbitrăm singuri”
![](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwcyUzQSUyRiUy/RnN0b3JhZ2UwMWRpZ2lzLnJjcy1yZHMu/cm8lMkZzdG9yYWdlJTJGMjAyNCUyRjAy/JTJGMTklMkYxOTA2ODgyXzE5MDY4ODJf/ZGlnaXNwb3J0LXdoYXRzYXBwLmpwZyZo/YXNoPTlmMDRmYWU3ZWMyYWQxMjEyMDczYWNmMWNkYTQ4ZDk5.jpg)
Ionuț Amzăr, implicat în faza din care cei de la Petrolul au obținut penalty-ul din care au egalat în minutul 90+13, a pus ”tunurile” pe arbitraj la finalul meciului de pe ”Arcul de Triumf”. Acesta este de părere că centralul Horațiu Feșnic a greșit în momentul în care a acordat lovitura de la 11 metri la duelul său cu Alexandru Musi.
”Nu a fost penalty niciodată. Am făcut un meci bun, de la un capăt la altul, mai puțin finalul.
În această seară vreau să vorbesc de arbitraj, care a fost penibil. A stat 10 minute. Să ne lase pe noi, să nu mai vină la meci, să ne arbitrăm singuri, că e mai bine.
A venit mingea din centrare, controla Musi mingea, aveam mâinile puse pe el, el a vrut să tragă la poartă, dar eu am tras mâinile de pe el. De asta zic, să ne lase să ne arbitrăm singuri.
A fost un meci mai greu că nu am avut fanii cu noi. Mai sunt meciuri. Suntem aproape în clasament unii de alții. Luăm meci cu meci. Așteptăm să treacă suspendarea”, a spus Ionuț Amzăr, la finalul meciului cu Petrolul.
Video cu declarațiile lui Amzăr după meciul Dinamo - Petrolul 1-1
Etichete: andrei nicolescu , ionuț amzar , nicolescu despre amzar , amzar nervos dupa dinamo petrolul , declaratie amzar , penalty amzar
Urmărește știrile digisport.ro și pe Google News
![Fiica transgender a lui Elon Musk face dezvăluiri despre copilăria ei și spune că amintirile miliardarului sunt „complet false”](https://s.iw.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.thumb.jpg)
Vivian Jenna Wilson, fiica transgender înstrăinată a lui Elon Musk, a respins vehement, public prin...