Andrei Prepeliță, dezamăgit după ce FC Argeș a început cu stângul în play-off. Care a fost momentul-cheie al meciului
articol scris de Digi Sport11.03.2022, 23:38
FC Argeș a pierdut categoric primul meci din play-off, scor 0-3, pe terenul Universității Craiova.
![prepelita](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwJTNBJTJGJTJG/c3RvcmFnZTAxZGlnaXMucmNzLXJkcy5y/byUyRnN0b3JhZ2UlMkYyMDIyJTJGMDMl/MkYxMSUyRjE0NzQxOTJfMTQ3NDE5Ml9w/cmVwZWxpdGEucG5nJnc9MTA2MCZoPTYz/NiZoYXNoPTMzYTY1MDllNTFkYjA0ZWU1ZDg0NDM1MmEyMjcwZTAw.thumb.jpg)
SuperLiga: Poli Iași - Gloria Buzău, sâmbătă, 19:00, DGS 1
SuperLiga: Sepsi - Dinamo, sâmbătă, 22:00, DGS 1
Jocul prestat de oaspeți a fost unul extrem de dezamăgitor. În timp ce oltenii și-au creat ocazii peste ocazii, elevii lui Andrei Prepeliță (36 de ani) nu au înregistrat decât un șut pe poartă.
Andrei Prepeliță, dezamăgit după ce FC Argeș a început cu stângul în play-off
La flash-interviul de după meci, antrenorul argeșenilor a apărut resemnat. Prepeliță crede că băieții săi ar fi avut o șansă dacă Iasmin Latovlevici (35 de ani) nu ar fi fost eliminat. La câteva minute după cartonașul roșu încasat de fundaș, Universitatea Craiova a mai punctat de două ori.
"Când pierzi cu 3-0, nu e confortabil. Am vorbit înainte de meci cu ei, le-am spus că ăsta e play-off-ul, ne-am dorit să ajungem aici, să înfruntăm doar echipe bune, ca și azi. Îmi pare rău pentru că, în repriza a doua, echilibrasem jocul și ne dădea speranțe dacă rămâneam 11 contra 11.
Ne-au lipsit și 3 jucători de bază, am încercat să jucăm, am schimbat sistemul după 20 de minute, am arătat bine, dar păcat. Până la urmă, se putea orice la 1-0. Poate și euforia asta, am jucat luni seara, am ajuns dimineata la 5 la Pitești, probabil unii dintre ei au mai sărbătorit.
![](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwcyUzQSUyRiUy/RnN0b3JhZ2UwMWRpZ2lzLnJjcy1yZHMu/cm8lMkZzdG9yYWdlJTJGMjAyNCUyRjAy/JTJGMTklMkYxOTA2ODgyXzE5MDY4ODJf/ZGlnaXNwb3J0LXdoYXRzYXBwLmpwZyZo/YXNoPTlmMDRmYWU3ZWMyYWQxMjEyMDczYWNmMWNkYTQ4ZDk5.jpg)
A venit meciul repede, le-am spus că trebuie să ne resetăm, să ne fixăm alt obiectiv, de a ne menține pe locul 4 și că, dacă nu suntem la fel de uniți și determinați, nu avem cum să ne batem cu echipele din play-off.
E un duș rece după ce s-a întâmplat. Nu cred că luam gol, dar nu știu dacă dădeam. Pe final eram pregătit cu schimbările, cu Palic, și l-am băgat pe Mușat, forțat probabil, dar nu era scorul ăsta de 3-0", a declarat Prepeliță.
VIDEO cu rezumatul meciului Universitatea Craiova - FC Argeș 3-0:
Etichete: iasmin latovlevici , andrei prepelita
Urmărește știrile digisport.ro și pe Google News
![Fiica transgender a lui Elon Musk face dezvăluiri despre copilăria ei și spune că amintirile miliardarului sunt „complet false”](https://s.iw.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.thumb.jpg)
Vivian Jenna Wilson, fiica transgender înstrăinată a lui Elon Musk, a respins vehement, public prin...