Video Andrei Prepeliță, dezamăgit după înfrângerea cu CFR Cluj: ”E frustrant, n-a fost o diferență mare”
articol scris de Digi Sport19.12.2021, 18:36
CFR Cluj s-a impus și în ultima rundă a anului, 1-0 în fața celor de la FC Argeș, și a încheiat prima parte a sezonului cu nouă victorii consecutive.
![prepe](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwJTNBJTJGJTJG/c3RvcmFnZTAxZGlnaXMucmNzLXJkcy5y/byUyRnN0b3JhZ2UlMkYyMDIxJTJGMTIl/MkYxOSUyRjE0MzE2NTBfMTQzMTY1MF9w/cmVwZS5qcGcmdz0xMDYwJmg9NjM2Jmhh/c2g9Mzc3MGE2M2JiNDQzOGU2ZTAxYWVjOTgwZjFlNTI2MzM=.thumb.jpg)
SuperLiga: Poli Iași - Gloria Buzău, sâmbătă, 19:00, DGS 1
SuperLiga: Sepsi - Dinamo, sâmbătă, 22:00, DGS 1
Campioana s-a distanțat la 11 puncte de principala urmăritoare, FCSB, cel puțin până la meciul roș-albaștrilor cu Sepsi, transmis în direct pe Digi Sport 1, de la ora 20:30. Partida din Gruia a fost decisă în minutul 72 de golul lui Gabriel Debeljuh, după gafa uriașă a fundașului piteștenilor, Joao Miguel.
Andrei Prepeliță, antrenorul lui FC Argeș: ”N-a fost o diferență mare”
Prepeliță, tehnicianul piteștenilor, a acuzat eroarea fundașului său și a declarat că acolo s-a jucat meciul.
”Din păcate, o înfrângere. Știam ce fac cei de la CFR, am încercat să-i anihilăm, dar o greșeală personală a făcut să nu luăm niciun punct. Cu o echipă ca CFR e de ajuns o greșeală și pierzi meciul.
S-a întâmplat, o greșeală în zonă centrală, mingea putea fi respinsă ușor de fundașul nostru. E frustrant, suntem dezamăgiți, dar nu avem ce să facem.
![](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwcyUzQSUyRiUy/RnN0b3JhZ2UwMWRpZ2lzLnJjcy1yZHMu/cm8lMkZzdG9yYWdlJTJGMjAyNCUyRjAy/JTJGMTklMkYxOTA2ODgyXzE5MDY4ODJf/ZGlnaXNwb3J0LXdoYXRzYXBwLmpwZyZo/YXNoPTlmMDRmYWU3ZWMyYWQxMjEyMDczYWNmMWNkYTQ4ZDk5.jpg)
Vom face o analiză, trebuie să îndreptăm lucrurile. Distanța nu este foarte mare (n.r.- de locurile de play-off), trebuie să ne rezolvăm aceste probleme și să începem să câștigăm puncte. Cred că am jucat de la egal la egal cu ei, sunt o echipă bună. N-a fost o diferență mare”, a spus Andrei Prepeliță, la finalul jocului.
VIDEO Andrei Prepeliță, după CFR Cluj - FC Argeș 1-0
VIDEO Rezumat CFR Cluj - FC Argeș 1-0
Etichete: andrei prepelita , etapa 21 liga 1 , antrenor fc arges , cfr cluj fc arges
Urmărește știrile digisport.ro și pe Google News
![Fiica transgender a lui Elon Musk face dezvăluiri despre copilăria ei și spune că amintirile miliardarului sunt „complet false”](https://s.iw.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.thumb.jpg)
Vivian Jenna Wilson, fiica transgender înstrăinată a lui Elon Musk, a respins vehement, public prin...
![drg](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwJTNBJTJGJTJG/c3RvcmFnZTAxZGlnaXMucmNzLXJkcy5y/byUyRnN0b3JhZ2UlMkYyMDI0JTJGMDcl/MkYyNSUyRjIwMzMwMzBfMjAzMzAzMF9k/cmcucG5nJnc9MzgwJmg9MjI4Jmhhc2g9/ZWY3MmZmYWEzN2RkM2NmZjY1MGMxMzM2NmI0MDYxYTU=.thumb.jpg)
![regheprodanca](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwJTNBJTJGJTJG/c3RvcmFnZTAxZGlnaXMucmNzLXJkcy5y/byUyRnN0b3JhZ2UlMkYyMDIyJTJGMDkl/MkYyOCUyRjE1OTE2NjFfMTU5MTY2MV9y/ZWdoZXByb2RhbmNhLnBuZyZ3PTM4MCZo/PTIyOCZoYXNoPTAxNDI5YzMwNzFkMWRiMjRkODE2MmVjNDFjZmZiYTQ2.thumb.jpg)