alibec gnohere

Video ”Dacă nu aveam încredere în el, nu-l mai vedeați!” Becali a explicat de ce Golofca a fost iertat înaintea lui Alibec

Video Așteptare cu succes! Florinel Coman, primele goluri la FCSB, după aproape 250 de minute

gnohere budescu

Video Care Alibec? Noul cuplu letal de la FCSB, Budescu - Gnohere! Trei assist-uri pentru Budi! Hat-trick pentru Bizon

bucurie coman-1

22.10.2017, 22:15

VIDEO FCSB - ACS Poli Timișoara. Florinel Coman (19 ani) a reușit primele goluri în tricoul roș-albaștrilor, după aproape 250 de minute fără nicio realizare. Extrema, venită de la Viitorul, a spart gheața pentru trupa lui Nicolae Dică în partida cu bănățenii, de pe Arena Națională.

Titularizat de Nicolae Dică, în flancul stâng, Coman n-a ratat șansa de a marca în minutul 34, când a finalizat elegant din interiroul careului. A fost o fază la care o contribuție importantă a avut-o și Golofca, cel care a izbutit o incursiune foarte bună pe flancul drept. După ce a trecut de doi adversari, Golofca a pasat în careu la Coman, ex-jucătorul Viitorului a preluat, apoi a driblat un adversar și a șutat la colțul lung, în dreapta lui Straton.

VIDEO cu primul gol al lui Coman

Florinel Coman a izbutit dubla, imediat după startul reprizei secunde. De data aceasta, mijlocașul a primit o pasă bună de la Ovidiu Popescu, din zonă centrală, după care a plecat într-o cursă solitară, pe dreapta, a intrat în careu, a șutat, Straton a respins, dar același Coman a finalizat.