Video Băluţă, convins că Dinamo a scăpat uşor. Ce îi reproşează arbitrului
16.09.2017, 23:23VIDEO CS U Craiova - Dinamo 2-2. Alexandru Băluţă e sigur că CS U Craiova merita victoria în derby-ul cu Dinamo, în care a revenit de la 0-2 la 2-2 şi a mai avut două ocazii importante de a câştiga în prelungiri.
![baluta craiova dinamo](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwJTNBJTJGJTJG/c3RvcmFnZTAxdHJhbnNjb2Rlci5yY3Mt/cmRzLnJvJTJGc3RvcmFnZSUyRjIwMTcl/MkYwOSUyRjE2JTJGODIxNTY0XzgyMTU2/NF9iYWx1dGFfY3JhaW92YV9kaW5hbW8u/anBnJnc9MTA2MCZoPTYzNiZoYXNoPWFl/YWYwYjRiOGVmZjZkZmY4MGY1MTQ5NjMxZmEyY2Y1.thumb.jpg)
SuperLiga: Poli Iași - Gloria Buzău, sâmbătă, 19:00, DGS 1
SuperLiga: Sepsi - Dinamo, sâmbătă, 22:00, DGS 1
"A fost un spectacol frumos, lumea asta aşteaptă de la noi, să arătăm aşa cum am arătat în a doua repriză. Trebuia sa începem aşa cum am început şi în a doua repriză şi eu zic că am fi înscris mai mult. După acea eliminare se pare că am reuşit să strângem rândurile şi nu le-am mai dat soluţii. Eu zic că ei sunt foarte norocoşi că au plecat cu un punct de aici. Dacă băteam cu 4-2 sau 5-2 nu se supăra nimeni", a declarat Băluţă.
"Internaţionalul" Craiovei consideră că oltenii au fost dezavantajaţi de Ovidiu Haţegan, care le-ar fi refuzat un penalty în minutul 72.
Băluţă e nemulţumit şi de eliminarea lui Hristo Zlatinski din minutul 29, la o fază la care şi el a primit cartonaşul galben.
"M-a deranjat că trei de la Dinamo s-au dus la Bancu, eu m-am dus să îi despart şi s-a interpretat greşit că am băgat mâna în gât unuia din jucătorii lor, când eu am vrut doar să îi despart. Nu aş fi meritat să primesc cartonaşul galben, e frustrant că acest cartonaş mă suspendă pentru meciul următor. Zlati (n.r.Hristo Zlatinski) mi-a spus că nu a vrut să lovească, el a alunecat, a fost un duel, jucătorul de la Dinamo s-a ciocnit cu Bancu şi arbitrul a văzut sânge şi i-a dat roşu. În meciul nostru cu CFR arbitrul i-a dat doar galben fundaşului lor la o astfel de fază. A fost un contact al meu cu Romera (n.r. în careul lui Dinamo), dar aşa a văzut arbitrul", a mai spus Băluţă.
![](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwcyUzQSUyRiUy/RnN0b3JhZ2UwMWRpZ2lzLnJjcy1yZHMu/cm8lMkZzdG9yYWdlJTJGMjAyNCUyRjAy/JTJGMTklMkYxOTA2ODgyXzE5MDY4ODJf/ZGlnaXNwb3J0LXdoYXRzYXBwLmpwZyZo/YXNoPTlmMDRmYWU3ZWMyYWQxMjEyMDczYWNmMWNkYTQ4ZDk5.jpg)
VEZI AICI PROGRAMUL COMPLET AL CANALELOR DIGI SPORT
Etichete: hategan , baluta , csu craiova dinamo , craiova dinamo , zlatinski
Urmărește știrile digisport.ro și pe Google News
![Fiica transgender a lui Elon Musk face dezvăluiri despre copilăria ei și spune că amintirile miliardarului sunt „complet false”](https://s.iw.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.thumb.jpg)
Vivian Jenna Wilson, fiica transgender înstrăinată a lui Elon Musk, a respins vehement, public prin...