Billel Omrani a luat “dezlegare” de la Gigi Becali. Singura cerință a atacantului de la FCSB
articol scris de Digi Sport12.12.2022, 15:44
Billel Omrani (29 de ani) a înscris primul gol pentru FCSB în meciul cu Chindia Târgoviște, câștigat de "roș-albaștri" cu 2-0, în etapa cu numărul 20 din Liga 1.
![omrani](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwJTNBJTJGJTJG/c3RvcmFnZTAxZGlnaXMucmNzLXJkcy5y/byUyRnN0b3JhZ2UlMkYyMDIyJTJGMTIl/MkYxMiUyRjE2Mzk2NTJfMTYzOTY1Ml9v/bXJhbmktMi5qcGcmdz0xMDYwJmg9NjM2/Jmhhc2g9MzIzOGMyNjM5NTcxYzI2OGM4Y2Y1ZjQ2YWU1ZDkyZmM=.thumb.jpg)
SuperLiga: Poli Iași - Gloria Buzău, sâmbătă, 19:00, DGS 1
SuperLiga: Sepsi - Dinamo, sâmbătă, 22:00, DGS 1
Billel Omrani, cerință inedită către Gigi Becali
Billel Omrani a intrat pe teren în minutul 66 și a înscris în minutul 73.
În nouă meciuri la FCSB, Omrani are un gol și două pase decisive.
Potrivit Fanatik, Billel Omrani a avut un acord neobișnuit cu Gigi Becali, după ce a bătut palma cu FCSB: să-l lase în club dacă marchează.
“Patroane, după ce o să marchez primul gol cu FCSB te anunț de acum, nici nu te mai sun atunci, o să mă duc direct în club”, au fost cuvintele lui Billel Omrani pentru Gigi Becali.
![](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwcyUzQSUyRiUy/RnN0b3JhZ2UwMWRpZ2lzLnJjcy1yZHMu/cm8lMkZzdG9yYWdlJTJGMjAyNCUyRjAy/JTJGMTklMkYxOTA2ODgyXzE5MDY4ODJf/ZGlnaXNwb3J0LXdoYXRzYXBwLmpwZyZo/YXNoPTlmMDRmYWU3ZWMyYWQxMjEyMDczYWNmMWNkYTQ4ZDk5.jpg)
“Du-te, tată, du-te! Poți să mergi în club după fiecare gol, tu să marchezi în fiecare etapă. N-am eu treabă ce faci tu după aceea, cum te destinzi și cum te relaxezi după meci”, a replicat Gigi Becali, potrivit Fanatik.
Billel Omrani, resemnat cu statutul de rezervă la FCSB
Obișnuit să fie titular la CFR, Billel Omrani e aproape la fiecare meci rezervă la FCSB, iar atacantul născut în Franța a transmis că situația e firească, pentru că a ratat pregătirea de vară și pentru că Andrea Compagno a avut un randament remarcabil.
”Eu nu am jucat patru luni în vară, e greu să joci imediat, apoi a venit Compagno, a dat goluri, e normal să joace. Am dat și eu gol, trebuie să dau în continuare. Cea mai importantă este echipa.
A fost greu, nu am avut pregătire, acum sunt mai bine, m-am adaptat, e altă atmosferă, alt joc, e foarte bine aici, mă simt foarte bine. Nu sunt 100%, dar după cantonamentul de iarnă cred că voi fi”, a transmis Billel Omrani.
VIDEO Rezumatul meciului Chindia - FCSB 0-2
Etichete: liga 1 , gigi becali , fcsb , chindia , omrani , billel omrani
Urmărește știrile digisport.ro și pe Google News
![Fiica transgender a lui Elon Musk face dezvăluiri despre copilăria ei și spune că amintirile miliardarului sunt „complet false”](https://s.iw.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.thumb.jpg)
Vivian Jenna Wilson, fiica transgender înstrăinată a lui Elon Musk, a respins vehement, public prin...