Bogdan Vintilă, înainte de playoff: "Nu mai suntem favoriţi la titlu, s-a ales praful!" Ce spune despre demisie
22.02.2020, 22:53FCSB - Chindia 1-1 | FCSB a intrat în criză odată cu reluarea campionatului. În 2020 are o singură victorie, cea din restanţa cu FC Voluntari. În rest înfrângeri în derby-urile cu CFR şi Dinamo şi egaluri cu echipe care luptă pentru evitarea retrogradării, Academica Clinceni şi Chindia Târgovişte.
![vintila](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwJTNBJTJGJTJG/c3RvcmFnZTAxdHJhbnNjb2Rlci5yY3Mt/cmRzLnJvJTJGc3RvcmFnZSUyRjIwMjAl/MkYwMiUyRjIyJTJGMTE2MzM3OF8xMTYz/Mzc4X3ZpbnRpbGEtNS5qcGcmdz0xMDYw/Jmg9NjM2Jmhhc2g9NTViOGJlN2E4ZjdhOTg4NTMxZGVkMGE4MTZhYmQ3NDA=.thumb.jpg)
SuperLiga: Poli Iași - Gloria Buzău, sâmbătă, 19:00, DGS 1
SuperLiga: Sepsi - Dinamo, sâmbătă, 22:00, DGS 1
Trupa lui Bogdan Argeş Vintilă ar putea încheia sezonul regulat pe locul 4 în cazul în care Botoşani învinge pe Poli Iaşi.
"Acum consider că nu mai suntem favoriţi la câştigarea campionatului. Ajunsesem la un moment dat într-o anumită poziţie, dar nu am putut menţine ritmul şi acum ne-am îndepărtat. Situaţia trebuie să ne dea de gândit individual şi colectiv.
Am plătit tribut lipsei de decizie în faţa porţii, nu reuşim să şutăm mai mult la poartă. Golul lor a venit contrar cursului jocului. Ducem mingea în careul advers, dar ei parcă vor să intre cu mingea în poartă. Sunt supărat că nu am mai dat gol, uitaţi ce s-a întâmplat pe final, s-a ales praful de munca echipei," a declarat antrenorul lui FCSB după meci.
Bogdan Vintilă nu se gândeşte la demisie
Bogdan Argeş Vintilă a auzit scandările galeriei care-i cerea demisia şi a explicat de ce l-a schimbat pe Florinel Coman la pauză pentru al treilea meci consecutiv.
![](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwcyUzQSUyRiUy/RnN0b3JhZ2UwMWRpZ2lzLnJjcy1yZHMu/cm8lMkZzdG9yYWdlJTJGMjAyNCUyRjAy/JTJGMTklMkYxOTA2ODgyXzE5MDY4ODJf/ZGlnaXNwb3J0LXdoYXRzYXBwLmpwZyZo/YXNoPTlmMDRmYWU3ZWMyYWQxMjEyMDczYWNmMWNkYTQ4ZDk5.jpg)
"Nu au fost reuşite schimbările, din păcate. A fost 100% decizia mea. Florinel Coman are momente de nereuşită, nu vreau să-l forţez inutil, are nevoie de un moment de refulare ca să revină jucătorul cu care ne-am obişnuit.
Trebuie să-i deblochez pe jucători, începe playoff-ul şi trebuie să ne prezentăm la un nivel foarte bun.
Nu am de gând să demisionez, sunt un luptător, am venit într-o situaţie dificilă şi mi-am văzut de treabă. Avem potenţial," a mai spus Bogdan Argeş Vintilă.
Vezi aici video cu rezumatul partidei:
Etichete: bogdan arges vintila , florinel coman , fcsb playoff , fcsb chindia
Urmărește știrile digisport.ro și pe Google News
![Fiica transgender a lui Elon Musk face dezvăluiri despre copilăria ei și spune că amintirile miliardarului sunt „complet false”](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwcyUzQSUyRiUy/RnMuaXcucm8lMkZnYXRld2F5JTJGZyUy/RlptbHNaVk52ZFhKalpUMW9kSFJ3SlRO/QkpUSkdKVEpHJTJGYzNSdmNtRm5aVEE0/ZEhKaGJuTmpiMlJsY2k1eVkzTXQlMkZj/bVJ6TG5KdkpUSkdjM1J2Y21GblpTVXlS/akl3TWpRbCUyRk1rWXdOeVV5UmpJMkpU/SkdNakF6TXpRM01WOHlNRE16JTJGTkRj/eFgxWnBkbWxoYmkxS1pXNXVZUzFYYVd4/emIyNHQlMkZjMmt0Uld4dmJpMU5kWE5y/TG1wd1p5WjNQVFU1TUNabyUyRlBUTXpN/Q1pvWVhOb1BUZ3hNRFE1WkRreU5tUTFa/amd5T0RrME1EYzNObUZqWTJZd09UUmpP/VGhsLnRodW1iLmpwZyZ3PTM4MCZoPTIy/OCZoYXNoPTg4ZTVjYzliYmNhN2U2OTdkM2Q0OTU2ODNlZDFmYTI4.thumb.jpg)
Vivian Jenna Wilson, fiica transgender înstrăinată a lui Elon Musk, a respins vehement, public prin...