Budescu, dat de gol de Alibec: "Vine, dar mai vrea să se odihnească". Becali: "Îl iau cu macaraua!"
13.01.2017, 19:08Gigi Becali este sigur că Budescu va veni, în cele din urmă, la Steaua. Patronul Stelei crede că vedeta Astrei trage de timp, în ideea de a nu face parte prima parte a pregătirii. De asemenea, Becali îi vede și pe Morais, respectiv Teixeira, în tricoul Stelei.
![budescu12](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwJTNBJTJGJTJG/c3RvcmFnZTAxdHJhbnNjb2Rlci5yY3Mt/cmRzLnJvJTJGc3RvcmFnZSUyRjIwMTcl/MkYwMSUyRjAyJTJGNzI0OTM3XzcyNDkz/N19idWRlc2N1MTIuanBnJnc9MTA2MCZo/PTYzNiZoYXNoPTJiNDllMGRiYjRkYjIwZTFjNjJiYTE4MDI5N2MyOTE3.thumb.jpg)
SuperLiga: Poli Iași - Gloria Buzău, sâmbătă, 19:00, DGS 1
SuperLiga: Sepsi - Dinamo, sâmbătă, 22:00, DGS 1
"O să investesc, fac echipă şi merg în Liga Campionilor şi bat pe toată lumea. O să-l iau şi pe Budescu. Îl iau cu macaraua. I-am spus: 'Lasă vrăjelile cu mine, îți dau 200.000 la semnătură şi 20.000 pe lună'. Mi-a spus că stă la Ploiești și nu are mașină. I-am zis că îl trimit acum pe Luțu să îl ia, dar a spus că vine singur. I-am zis că dacă vine după 4, să vină la mine acasă, nu la palat. A răspuns: 'Bine, nea Gigi, vin la mata' acasă'. Nu a mai răspuns la telefon.
Alibec a spus așa: 'Cred că vine, dar vrea să se odihnească, nu să vină la muncă de acum'. Cred că vrea să vină și cred că el i-a spus lui Alibec asta. O să îl iau și pe Budescu, și pe Junior Morais, și pe Teixeira, o să fac o super echipă, Pițurcă m-a enervat și mai tare. O să fac cea mai tare echipă!
O să facă şi Astra cu Junior Morais cum a făcut Dinamo cu Gnohere. Ce să mai facă cu el? De ce să-l ţină, dacă le dau eu 200.000 de euro?", s-a întrebat Becali, la Fotbal Club, pe Digi Sport 1, referindu-se la faptul că fostul selecționer al României susține proiectul CSA.
În schimb, Bălașa și Mățel au șanse destul de mici să mai ajungă în curtea Stelei. Roș-albaștrii nu au ajuns până acum la o înțelegere cu Roma și Dinamo Zagreb, dar negocierile continuă.
![](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwcyUzQSUyRiUy/RnN0b3JhZ2UwMWRpZ2lzLnJjcy1yZHMu/cm8lMkZzdG9yYWdlJTJGMjAyNCUyRjAy/JTJGMTklMkYxOTA2ODgyXzE5MDY4ODJf/ZGlnaXNwb3J0LXdoYXRzYXBwLmpwZyZo/YXNoPTlmMDRmYWU3ZWMyYWQxMjEyMDczYWNmMWNkYTQ4ZDk5.jpg)
"Pentru Bălaşa mi-au cerut (n.n. AS Roma) 200.000 împrumut şi clauză de cumpărare de 1,5 milioane. Eu le-am spus că nu dau nimic pe împrumut şi 500.000 clauză. Să vedem Deocamdată a căzut, dar poate ne fac o contraofertă. Pentru Măţel am dat 300.000, dar oamenii (n.n. Dinamo Zagreb) vor un milion. Poate mai dăm noi, poate mai lasă şi ei. Celeban zice în fiecare zi: 'Vin mâine, vin poimâine'", a punctat Becali.
Etichete: transferuri steaua , becali steaua , becali budescu
Urmărește știrile digisport.ro și pe Google News
![Fiica transgender a lui Elon Musk face dezvăluiri despre copilăria ei și spune că amintirile miliardarului sunt „complet false”](https://s.iw.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.thumb.jpg)
Vivian Jenna Wilson, fiica transgender înstrăinată a lui Elon Musk, a respins vehement, public prin...