Pintilii

Video Pintilii, după golul superb marcat cu Astra: ”Le dau rar, dar le dau. Am o teamă să trag la poartă”

"Campionatul se va decide în ultima etapă!" Man a dezvăluit mesajul pe care echipa l-a primit de la Becali

dica bun (2)

De ce l-a schimbat de fapt Dică pe Budescu la pauză! Gestul superb făcut de mijlocaşul ofensiv

FOTBAL:ASTRA GIURGIU-FC STEAUA BUCURESTI, PLAY OFF LIGA 1 BETANO (16.04.2018)
Dennis Man se bucură după golul marcat în poarta Astrei

16.04.2018, 22:54
  • Tenis, Fed Cup: România - Elveția (21-22 aprilie), ÎN DIRECT la Digi Sport 1

• Cupa României, semifinale: Craiova-Botoșani (joi, ora 20:30), Digi Sport 1

FCSB a revenit pe primul loc după ce a învins, clar, în deplasare, pe Astra, scor 3-0. Gnohere, Man şi Pintilii au fost autorii celor trei goluri. Etapa viitoare, Astra primeşte vizita Craiovei, iar FCSB joacă la Viitorul lui Hagi.

La finalul partidei, Denis Man şi-a felicitat colegii pentru că au fost motivaţi şi au reuşit să marcheze repede în repriza secundă. Mijlocaşul este de părere că titlu se va disputa până în ultima etapă. Acesta a mai dezvăluit şi ce mesaj a avut Gigi Becali pentru echipă.

"Mi-am propus să îmi ajut echipa, dar dacă vin şi golurile înseamnă că dă roade munca mea. Muncesc mult la antrenamente şi încet-încet se vede şi în joc. Am intrat în a doua repriză foarte motivaţi şi am ştiut să ne facem meciul foarte uşor. Dar e doar o victorie, campionatul se va decide în ultima etapă. Mai e multă muncă până la titlu.

Patronul a venit la echipă şi ne-a spus că îşi doreşte foarte mult să câştigăm campionatul. Şi ceilalţi colegi tineri şi-au făcut treaba foarte bine când au intrat. Nu e niciun secret, doar muncă. Nu bag în seamă aceste clauze şi tot ce se vorbeşte despre mine. Eu vreau în fiecare meci să fiu mai bun", a spus Denis Man.

fcsb

Toți pasagerii avionului Southwest au făcut o greșeală care îi putea costa viața. Detaliul grav din imagine

Foto Oferta de ultimă oră pentru Edi Iordănescu. O fostă adversară a Stelei îl dorește