Cătălin Straton a semnat cu FC Argeș! Durata contractului
articol scris de Digi Sport31.05.2022, 13:16
Cătălin Straton (32 de ani) a ales să plece de la FCSB, după două sezoane în care a bifat 8 prezențe în toate competițiile, și a semnat cu FC Argeș, după cum digisport.ro a anunțat în exclusivitate.
![straton fc arges](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwJTNBJTJGJTJG/c3RvcmFnZTAxZGlnaXMucmNzLXJkcy5y/byUyRnN0b3JhZ2UlMkYyMDIyJTJGMDUl/MkYzMSUyRjE1MTk3NTNfMTUxOTc1M19z/dHJhdG9uLWZjLWFyZ2VzLmpwZyZ3PTEw/NjAmaD02MzYmaGFzaD02MTUxMTgwMGYyZjNmNzM0MmYzYTZkN2RkMDRkNWYzMw==.thumb.jpg)
SuperLiga: Poli Iași - Gloria Buzău, sâmbătă, 19:00, DGS 1
SuperLiga: Sepsi - Dinamo, sâmbătă, 22:00, DGS 1
Cătălin Straton a semnat cu FC Argeș! Durata contractului
Oficialii grupării din Trivale, care au știut cum să-l convingă pe Straton să accepte oferta, au anunțat azi mutarea. Straton a semnat pe două sezoane, cu drept de prelungire pe încă unul.
”Bine ai venit, Cătălin Straton!
Portarul venit de la FCSB a semnat pe 2 sezoane, cu drept de prelungire pe încă unul, cu echipa noastră. A apărat în 143 de meciuri în toată cariera, toate pe prima scena a fotbalului românesc.
Mult succes să închizi poarta Argeșului în cât mai multe partide!”, este mesajul postat de către cei de la FC Argeș, pe contul oficial de Facebook.
De ce a plecat Cătălin Straton de la FCSB
Experimentatul goalkeeper a primit o ofertă la care nu se aștepta, dar care l-a onorat, astfel că a decis să-i dea curs.
Deși se simțea bine la gruparea roș-albastră, unde era apreciat de toată lumea, Straton a vrut să joace mai mult, astfel că a dat curs ofertei de la FC Argeș. La FCSB, el nu avea șanse de a apăra în fața lui Tîrnovanu și a lui Vlad și nu a dorit să rămână ”de decor” la bucureșteni.
![](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwcyUzQSUyRiUy/RnN0b3JhZ2UwMWRpZ2lzLnJjcy1yZHMu/cm8lMkZzdG9yYWdlJTJGMjAyNCUyRjAy/JTJGMTklMkYxOTA2ODgyXzE5MDY4ODJf/ZGlnaXNwb3J0LXdoYXRzYXBwLmpwZyZo/YXNoPTlmMDRmYWU3ZWMyYWQxMjEyMDczYWNmMWNkYTQ4ZDk5.jpg)
În plus, Andrei Prepeliță i-a tranmis că la FC Argeș va fi portarul numărul 1, susțin sursele digisport.ro.
Cătălin Straton, de la FCSB la FC Argeș
Cătălin Straton a ajuns la FCSB în septembrie 2020, când echipa se confrunta cu mari probleme de lot din cauza numeroaselor infectări cu COVID-19.
Portarul a fost adus atunci de urgență pentru a evolua cu Slovan Liberec, în turul trei preliminar al Europa League și, deși a făcut un meci bun la Giurgiu, a încasat două goluri și FCSB a fost eliminată.
În cei aproape doi ani la FCSB, Cătălin Straton a fost adesea rezervă, a lui Andrei Vlad sau Ștefan Tîrnovanu, și a bifat doar doar apariții.
În ultimul sezon, FC Argeș s-a bazat pentru postul de portar cel mai des pe Alexandru Greab, care a evoluat în 35 de jocuri.
A patra plecare de la FCSB
Cătălin Straton este al patrulea fotbalist de care FCSB se desparte în această perioadă, după Paulo Vinicius, Andrei Burlacu și Claudiu Keșeru, cărora le-au expirat contractele.
Paulo Vinicius și Andrei Burlacu nu și-au găsit, cel puțin deocamdată, alte echipe, în timp ce Claudiu Keșeru se află în negocieri avansate cu UTA Arad, unde este dorit de noul antrenor Ilie Poenaru.
Etichete: catalin straton , straton fc arges
Urmărește știrile digisport.ro și pe Google News
![Fiica transgender a lui Elon Musk face dezvăluiri despre copilăria ei și spune că amintirile miliardarului sunt „complet false”](https://s.iw.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.thumb.jpg)
Vivian Jenna Wilson, fiica transgender înstrăinată a lui Elon Musk, a respins vehement, public prin...
![drg](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwJTNBJTJGJTJG/c3RvcmFnZTAxZGlnaXMucmNzLXJkcy5y/byUyRnN0b3JhZ2UlMkYyMDI0JTJGMDcl/MkYyNSUyRjIwMzMwMzBfMjAzMzAzMF9k/cmcucG5nJnc9MzgwJmg9MjI4Jmhhc2g9/ZWY3MmZmYWEzN2RkM2NmZjY1MGMxMzM2NmI0MDYxYTU=.thumb.jpg)
![regheprodanca](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwJTNBJTJGJTJG/c3RvcmFnZTAxZGlnaXMucmNzLXJkcy5y/byUyRnN0b3JhZ2UlMkYyMDIyJTJGMDkl/MkYyOCUyRjE1OTE2NjFfMTU5MTY2MV9y/ZWdoZXByb2RhbmNhLnBuZyZ3PTM4MCZo/PTIyOCZoYXNoPTAxNDI5YzMwNzFkMWRiMjRkODE2MmVjNDFjZmZiYTQ2.thumb.jpg)