Exclusiv "Caviarul" nu convinge. Fosta glorie a Stelei: "Transferul lui Rusescu e nelalocul lui"
09.08.2018, 18:04Gabi Balint rămâne circumspect în privința utilității transferului lui Raul Rusescu (30 de ani) la FCSB. Și-a exprimat clar poziția încă de când erau doar discuții despre o nouă revenire a atacantului la clubul roș-albastru; chiar dacă Mihai Stoica a spus că Rusescu nu e nicidecum o "ciorbă reîncălzită", ci "caviar", fostul atacant al Stelei crede că doar timpul va demonstra cât de potrivită este această mutare pentru vicecampionii României.
![Raul Rusescu FCSB transfer](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwJTNBJTJGJTJG/c3RvcmFnZTAxdHJhbnNjb2Rlci5yY3Mt/cmRzLnJvJTJGc3RvcmFnZSUyRjIwMTgl/MkYwOCUyRjA5JTJGOTYxMDkxXzk2MTA5/MV9SYXVsLVJ1c2VzY3UtRkNTQi10cmFu/c2Zlci5qcGcmdz0xMDYwJmg9NjM2Jmhh/c2g9Mzg0MjI0ODZlZjk2ZjM4ZDRkZmU3ZWQyOTA5NjZhOTc=.thumb.jpg)
SuperLiga: Poli Iași - Gloria Buzău, sâmbătă, 19:00, DGS 1
SuperLiga: Sepsi - Dinamo, sâmbătă, 22:00, DGS 1
Câștigătorul Cupei Campionilor Europeni cu Steaua în 1986 consideră că este exagerat și salariul de 25.000 de euro pe lună oferit unui fotbalist care nu a jucat de mai mult de un an, are nevoie de timp să revină în formă și care a fost adus, potrivit conducerii, doar pentru a crea concurență.
"Eu am făcut o glumă când am spus că trebuie să fii sărit de pe fix pentru a-l lua pe Rusescu. Vom vedea dacă a fost un transfer bun. Eu mă refeream la faptul că nu a jucat de foarte mult timp și un jucător la vârsta lui, care nu a jucat de foarte mult timp, nu mai poate să ajungă într-o formă foarte bună în scurt timp. Cu o pregătire bună, poate să mă contrazică, el e profesionist", a declarat Gabi Balint, în cadrul emisiunii "Fotbal Club".
"Sunt și foarte mulți bani care i s-au oferit. Din moment ce aduci un jucător și îi oferi atât de mulți bani, ca apoi să spui că l-ai adus mai mult să fie doar un concurent pentru ceilalți sau să-i sperie... Nu știu, mi se pare un transfer nelalocul lui", a mai spus fostul atacant al Stelei și al echipei naționale a României.
În etapa a 4-a a Ligii 1, FCSB va juca în deplasare, la Gaz Metan, liderul la zi al campionatului. Partida are loc duminică, de la ora 21:00, şi poate fi urmărită în direct pe Digi Sport 1 şi LIVE VIDEO şi TEXT pe www.digisport.ro și m.digisport.ro.
![](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwcyUzQSUyRiUy/RnN0b3JhZ2UwMWRpZ2lzLnJjcy1yZHMu/cm8lMkZzdG9yYWdlJTJGMjAyNCUyRjAy/JTJGMTklMkYxOTA2ODgyXzE5MDY4ODJf/ZGlnaXNwb3J0LXdoYXRzYXBwLmpwZyZo/YXNoPTlmMDRmYWU3ZWMyYWQxMjEyMDczYWNmMWNkYTQ4ZDk5.jpg)
Citește și:
Etichete: raul rusescu , transfer rusescu , rusescu fcsb , fcsb rusescu , balint rusescu , rusescu caviar
Urmărește știrile digisport.ro și pe Google News
![Fiica transgender a lui Elon Musk face dezvăluiri despre copilăria ei și spune că amintirile miliardarului sunt „complet false”](https://s.iw.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.thumb.jpg)
Vivian Jenna Wilson, fiica transgender înstrăinată a lui Elon Musk, a respins vehement, public prin...