Ce i-a spus Prepeliță lui Maric, care a făcut două penalty-uri și a dat un autogol în meciul CFR Cluj - FC Argeș 5-0
articol scris de Digi Sport01.03.2021, 22:56
FC Argeș a suferit cea mai dură înfrângere din acest sezon, 0-5 pe terenul campioanei CFR Cluj, însă cel care s-a remarcat negativ după acest meci a fost Luka Maric.
![FOTBAL:CFR CLUJ-FC ARGES, LIGA 1 CASA PARIURILOR (1.03.2021)](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwJTNBJTJGJTJG/c3RvcmFnZTAxZGlnaXMucmNzLXJkcy5y/byUyRnN0b3JhZ2UlMkYyMDIxJTJGMDMl/MkYwMSUyRjEyOTUyNTlfMTI5NTI1OV9C/SFBfNzk2My5qcGcmdz0xMDYwJmg9NjM2/Jmhhc2g9YWZlOWI5MWZmNmQ3OWEwN2M2YThhMzA3Nzc0NTcxMDY=.thumb.jpg)
SuperLiga: Poli Iași - Gloria Buzău, sâmbătă, 19:00, DGS 1
SuperLiga: Sepsi - Dinamo, sâmbătă, 22:00, DGS 1
Fundașul piteștenilor a făcut două penalty-uri și a dat un autogol. La final, antrenorul Andrei Prepeliță a dezvăluit ce a discutat cu el și cu ceilalți jucători după meci.
CFR Cluj - FC Argeș 5-0. Luka Maric, două penalty-uri și un autogol
"Față de alte meciuri, azi am făcut greșeli individuale și asta s-a văzut cu o echipă cu experiență. Până la primul penalty, lucrurile erau ok, așa cum ne propusesem. Din păcate, s-a întâmplat această înfrângere usturătoare, dar nu facem o tragedie, învățăm din ea.
Așa cum am făcut mult meciuri bine, caracterele se văd și după o înfrângere și cred că băieții au caracter. Am discutat cu ei, ne lingem rănile și dăm drumu la treabă.
Am luat multe goluri într-un meci, dar tot 3 puncte am pierdut, însă de o manieră care nu ne pune într-o postură bună. Ne cerem scuze tuturor oamenilor de lângă echipă și suporterilor, știu că au mare încredere în noi și vom face totul să câștigăm următoarele meciuri", a spus Andrei Prepeliță.
CFR Cluj - FC Argeș 5-0. Ce i-a spus Prepeliță lui Maric la final și de ce nu l-a schimbat
![](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwcyUzQSUyRiUy/RnN0b3JhZ2UwMWRpZ2lzLnJjcy1yZHMu/cm8lMkZzdG9yYWdlJTJGMjAyNCUyRjAy/JTJGMTklMkYxOTA2ODgyXzE5MDY4ODJf/ZGlnaXNwb3J0LXdoYXRzYXBwLmpwZyZo/YXNoPTlmMDRmYWU3ZWMyYWQxMjEyMDczYWNmMWNkYTQ4ZDk5.jpg)
"Se întâmplă în viața unui fotbalist și astfel de momente. De când a venit la noi, a avut evoluții consistente, nu a făcut greșeli, dar astea se întâmplă. Am vorbit cu el, i-am spus să țină capul sus, o să analizăm greșelile și învățăm din ele. Nu puteam să-l înlocuiesc, pentru că mai mult rău îi faci.
Eu mesajul ăsta l-am transmis, să trecem peste. O să analizăm ce greșeli am făcut, să nu se mai repete. I-am simțit și în tur puternici, când am jucat și eu, sunt o echipă cu experiență, care se vor bate cu siguranță pentru titlu", a explicat Prepeliță.
Înaintea acestui meci, nou-promovata FC Argeș era considerată echipa momentului în Liga 1, fără înfrângere de 11 etape. În plus, până la această partidă, piteștenii au primit 4 goluri în ultimele 9 etape.
VIDEO cu rezumatul meciului CFR Cluj - FC Argeș 5-0:
Etichete: andrei prepelita , luka maric , cfr cluj fc arges
Urmărește știrile digisport.ro și pe Google News
![Fiica transgender a lui Elon Musk face dezvăluiri despre copilăria ei și spune că amintirile miliardarului sunt „complet false”](https://s.iw.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.thumb.jpg)
Vivian Jenna Wilson, fiica transgender înstrăinată a lui Elon Musk, a respins vehement, public prin...