Exclusiv Ce urmează pentru atacantul care s-a distrat cu apărarea FCSB-ului: "Rămâne liber, am avut discuții cu toate echipele"
28.06.2020, 11:22Gaz Metan Mediaș l-a pierdut pe Ioan Hora (31 de ani) în această vară, după ce jucătorul a refuzat să-și mai prelungească contractul, iar formația din play-off va rămâne și fără Sergiu Buș (27 de ani), atacant care impresionează în acest moment în Liga 1.
![FOTBAL:GAZ METAN MEDIAS-SEPSI OSK SFANTU GHEORGHE, LIGA 1 CASA PARIURILOR (27.07.2019)](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwJTNBJTJGJTJG/c3RvcmFnZTAxdHJhbnNjb2Rlci5yY3Mt/cmRzLnJvJTJGc3RvcmFnZSUyRjIwMTkl/MkYwOSUyRjA0JTJGMTExMTMxOF8xMTEx/MzE4XzIwMTkwNzI3MTgzMjU5X0lNR184/MzI5LmpwZyZ3PTEwNjAmaD02MzYmaGFz/aD05ODgzNzBkYzVmNWY3YTMyZTNlZjgyYTIzNzI0Y2FkZA==.thumb.jpg)
SuperLiga: Poli Iași - Gloria Buzău, sâmbătă, 19:00, DGS 1
SuperLiga: Sepsi - Dinamo, sâmbătă, 22:00, DGS 1
Impresarul celor doi atacanți, Bogdan Apostu, a vorbit despre viitorul acestora, în direct la Digi Sport: "Hora nu și-a mai prelungit contractul, nu poți să dai afară un jucător căruia îi expiră contractul. Nu a mai vrut el să prelungească contractul. Domnul Mărginean a dat un act prin care jucătorii trebuiau să-și asume răspunderea dacă se infectau cu coronavirus. Hora a refuzat.
Bogdan Apostu: "Hora are deja oferte concrete"
Federația aplică niște amenzi foarte mari acolo unde se dovedește că există cazuri de COVID-19. Cluburile, ca să-și ia responsabilitatea de pe umerii lor, au dat niște acte prin care jucătorii își asumă dacă iau virusul. Mulți jucători au semnat, Hora a refuzat.
Hora are deja oferte concrete, va merge într-un timp foarte scurt la noua echipă. Pe 14 iulie se deschide fereastra de transferuri", a spus impresarul Bogdan Apostu, în cadrul emisiunii Digi Sport Matinal.
Bogdan Apostu: "Sergiu Buș este cel mai în formă atacant român al momentului"
![](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwcyUzQSUyRiUy/RnN0b3JhZ2UwMWRpZ2lzLnJjcy1yZHMu/cm8lMkZzdG9yYWdlJTJGMjAyNCUyRjAy/JTJGMTklMkYxOTA2ODgyXzE5MDY4ODJf/ZGlnaXNwb3J0LXdoYXRzYXBwLmpwZyZo/YXNoPTlmMDRmYWU3ZWMyYWQxMjEyMDczYWNmMWNkYTQ4ZDk5.jpg)
După ce s-a distrat cu apărarea FCSB-ului pe Arena Națională, Sergiu Buș este propus de agentul său la echipa națională: "Am avut discuții cu toate echipele mari din România pentru Sergiu Buș, și cu Craiova, dar nu am luat nicio decizie. Nu prea e stilul meu să vorbesc înainte ca lucrurile să se întâmple. Buș este un jucător interesant pentru orice echipă, liber, care a ajuns la maturitate.
Cred că e cel mai bun număr 9 român din Liga 1 în acest moment. Nu-mi spune Gabi Iancu, pentru că el nu e un atacant de careu. Ar fi normal să fie convocat la națională, cum a fost convocat și Alibec când era în formă. Nu vorbesc despre calitatea lui, ci de forma de acum", a mai spus Bogdan Apostu, la Digi Sport Matinal.
- 10 goluri a marcat Sergiu Buș în acest sezon.
- Conform Transfermarkt, cota de piață a lui Sergiu Buș se ridică la 600.000 de euro.
VIDEO Sergiu Buș a înscris un gol spectaculos în FCSB - Gaz Metan 2-2
Meciurile din Liga 1 pot fi urmărite în direct pe Digi Sport 1 și în format video pe site-ul digisport.ro.
Etichete: sergiu bus , ioan hora , bogdan apostu , digi sport matinal , mercato 2020
Urmărește știrile digisport.ro și pe Google News
![Fiica transgender a lui Elon Musk face dezvăluiri despre copilăria ei și spune că amintirile miliardarului sunt „complet false”](https://s.iw.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.thumb.jpg)
Vivian Jenna Wilson, fiica transgender înstrăinată a lui Elon Musk, a respins vehement, public prin...