”Ce v-a spus Săpunaru înainte de meci?”. Paul Iacob a surprins pe toată lumea după Rapid - FCSB 4-0
articol scris de Digi Sport09.03.2024, 22:44
Rapid a umilit-o pe FCSB, scor 4-0, în cadrul etapei cu numărul 30 din SuperLiga României.
![FOTBAL:RAPID BUCURESTI-FCSB, SUPERLIGA SUPERBET (9.03.2024)](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwJTNBJTJGJTJG/c3RvcmFnZTAxZGlnaXMucmNzLXJkcy5y/byUyRnN0b3JhZ2UlMkYyMDI0JTJGMDMl/MkYwOSUyRjE5MjYxMThfMTkyNjExOF9S/QVBJRC1CVUNVUkVTVEktRkNTQi1TVVBF/UkxJR0EtU1VQRVJCRVQtOV8wM18yMDI0/LTIuanBnJnc9MTA2MCZoPTYzNiZoYXNo/PTg1MzI5N2ViYjY2NTY5ZDk3MDZjYzJkOTc3YzI0ZTQw.thumb.jpg)
SuperLiga: Poli Iași - Gloria Buzău, sâmbătă, 19:00, DGS 1
SuperLiga: Sepsi - Dinamo, sâmbătă, 22:00, DGS 1
Paul Iacob a semnat prima reușită a echipei, dar giuleștenii ”s-au dezlănțuit” după pauză, când au marcat prin Krasniqi și Rrrahmani, care a semnat o dublă.
'Nu am ce să vă zic', le-a transmis Săpunaru colegilor înainte de meci
Marcatorul primului gol, Paul Iacob, a fost prezent la flash-interviul de după meci și a vorbit despre partida de pe Arena Națională. Chiar dacă Rapid a câștigat cu 4-0, fundașul central a afirmat că echipa trebuie să joace la aceeași intensitate și în play-off.
”Victorie uriașă, pentru că știm cu toții ce ar fi însemnat un eșec. Am avut ocazii, am combinat bine. Nu știu să vă zic un jucător care a jucat slab. Vreau să îi remarc pe cei de la mijloc, care au alergat foarte mult. Chiar vorbeam cu Bădescu în mașină: 'Acum două-trei săptămâni jucai la juniori, iar acum ai 48.000 de oameni în tribună'.
Știm cu toții că e un derby, concentrarea mea e la maxim, dar am avut și puțin noroc, pentru că Ovidiu Popescu nu a făcut marcaj cum a trebuit, iar cel din spate nu a dublat. Papeau a centrat și el foarte bine.
![](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwcyUzQSUyRiUy/RnN0b3JhZ2UwMWRpZ2lzLnJjcy1yZHMu/cm8lMkZzdG9yYWdlJTJGMjAyNCUyRjAy/JTJGMTklMkYxOTA2ODgyXzE5MDY4ODJf/ZGlnaXNwb3J0LXdoYXRzYXBwLmpwZyZo/YXNoPTlmMDRmYWU3ZWMyYWQxMjEyMDczYWNmMWNkYTQ4ZDk5.jpg)
Noi ne-am dăruit ca niciodată. Asta e fața Rapidului, iar noi trebuie să jucăm mereu așa. Cu primele 6 clasate am jucat bine. Meciul trecut cu Craiova la fel, am jucat bine. Încercăm să jucăm un fotbal bun.
Nu vrem să se mai repete ce s-a întâmplat în iarnă, când după ce i-am bătut pe FCSB nu am mai câștigat 6-7 etape. Nu trebuie să ne îmbătăm cu apă rece. Pentru astfel de meciuri te apuci de fotbal, te pregătești, chiar vorbeam mai devreme. Când ne-am strâns la mijlocul terenului la final am văzut doar eșarfe alb-vișinii.
Săpunaru? Mă credeți sau nu, așa și-a început discursul: 'Nu am ce să vă zic'. Cred că dacă nu făceam un antrenament toată săptămâna veneam la fel de montați”, a afirmat Paul Iacob la finalul partidei.
VIDEO cu rezumatul meciului Rapid - FCSB 4-0:
Clasamentul din play-off, după înjumătățire
- 1. FCSB - 32 de puncte
- 2. Rapid - 28 de puncte (a beneficiat de rotunjire)
- 3. CFR Cluj - 27 de puncte (a beneficiat de rotunjire)
- 4. Universitatea Craiova - 23 de puncte (mai are de jucat un meci, cu FCU Craiova)
- 5. Farul - 22 de puncte (a beneficiat de rotunjire)
- 6. Sepsi - 22 de puncte (a beneficiat de rotunjire)
Etichete: rapid , sapunaru , fcsb , paul iacob
Urmărește știrile digisport.ro și pe Google News
![Fiica transgender a lui Elon Musk face dezvăluiri despre copilăria ei și spune că amintirile miliardarului sunt „complet false”](https://s.iw.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.thumb.jpg)
Vivian Jenna Wilson, fiica transgender înstrăinată a lui Elon Musk, a respins vehement, public prin...