"Ceas elvețian" pentru Astra. După Mattia Montini, trupa lui Niculae și-a luat un mijlocaș care a jucat și la Montpellier
articol scris de Digi Sport09.10.2020, 09:53
Astra Giurgiu se află pe ultimul loc al clasamentului Ligii 1, dar patronul Ioan Niculae și-a pus în minte să întărească echipa. Astra l-a transferat ieri pe elvețianul Sebastien Wuthrich.
![Sebastien Wuthrich](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwJTNBJTJGJTJG/c3RvcmFnZTAxZGlnaXMucmNzLXJkcy5y/byUyRnN0b3JhZ2UlMkYyMDIwJTJGMTAl/MkYwOSUyRjEyMzczOTFfMTIzNzM5MV85/NjY0NDMzNWE1MGI3NzU0NTg5MDc2ZTll/MDE3Y2FhMV9MLmpwZyZ3PTEwNjAmaD02/MzYmaGFzaD02MWVmYWVkYjFhYmZmN2IyMmEwODhhMTMwM2YyNmQ3Yw==.thumb.jpg)
SuperLiga: Poli Iași - Gloria Buzău, sâmbătă, 19:00, DGS 1
SuperLiga: Sepsi - Dinamo, sâmbătă, 22:00, DGS 1
După ce l-a achiziționat pe fostul dinamovist Mattia Montini, trupa cu o situație complicată pe banca tehnică și cu întârzieri în privința salariilor continuă să caute jucători.
Wuthrich a jucat la Montpellier
Potrivit site-ului oficial al Astrei Giurgiu, mijlocașul în vârstă de 30 de ani a parafat o înțelegere pe două sezoane cu fosta campioană a României. "Ceas elvețian - Wuthrich a semnat!", a scris pagina electronică a trupei din Giurgiu.
În palmaresul lui Wuthrich se află Cupa Elveției și devine al treilea transfer în ultima săptămână după croatul Dario Canadjija şi atacantul italian Mattia Montini.
Sebastien Wuthrich a mai evoluat la FC Sion, Neuchatel Xamax, Servette Geneva, Aarau, dar şi la Montpellier.
![](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwcyUzQSUyRiUy/RnN0b3JhZ2UwMWRpZ2lzLnJjcy1yZHMu/cm8lMkZzdG9yYWdlJTJGMjAyNCUyRjAy/JTJGMTklMkYxOTA2ODgyXzE5MDY4ODJf/ZGlnaXNwb3J0LXdoYXRzYXBwLmpwZyZo/YXNoPTlmMDRmYWU3ZWMyYWQxMjEyMDczYWNmMWNkYTQ4ZDk5.jpg)
Fostul internaţional elveţian de tineret, cu peste 330 de meciuri la cel mai înalt nivel (59 goluri, 68 pase de gol) s-a alăturat lotului, în cantonamentul de la Braşov.
- Astra se află pe ultimul loc al Ligii 1, cu un punct după șase etape disputate
- Vineri, 16 octombrie, de la ora 21:00, Astra va întâlni, în deplasare, formația FC Argeș
Etichete: transfer astra , astra giurgiu , sebastien wuthrich
Urmărește știrile digisport.ro și pe Google News
![Fiica transgender a lui Elon Musk face dezvăluiri despre copilăria ei și spune că amintirile miliardarului sunt „complet false”](https://s.iw.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.thumb.jpg)
Vivian Jenna Wilson, fiica transgender înstrăinată a lui Elon Musk, a respins vehement, public prin...