fani craiova-1

Video Scandal la reuniunea lotului lui U Craiova. Fanii au strigat împotriva lui Mititelu și au încercat să-i scoată fiul de pe teren

Video CFR a cerut penalty, în minutul 72. Centralul Bîrsan a crezut că Omrani a simulat şi i-a dat al doilea galben

omrani-1

Video Omrani a părăsit terenul în lacrimi, după ce a fost eliminat. Ion Crăciunescu dă verdictul

Omrani poza

17.07.2017, 22:41
  • La Liga, etapa a 20-a: Real Madrid - Deportivo (azi, 17:15, Digi Sport 1) și Betis - Barcelona (azi, 21:45, Digi Sport1)
  • Serie A TIM, etapa 21: Inter - Roma (azi, 21:45, Digi Sport 2)

Botoşani - CFR 1-1. Clujenii au contestat arbitrajul lui Marcel Bîrsan, care în minutul 72 a avut o fază extrem de grea. Pătruns în careu, Omrani a căzut, cerând penalty. Centralul a considerat că vârful a simulat şi i-a acordat al doilea cartonaş galben.

O fază care putea să fie sinonimă cu obţinerea victoriei pentru oaspeţi s-a întors ca un bumerang împotriva trupei lui Dan Petrescu. Concret, cu aproximativ 20 de minute înainte de final, Omrani a căzut în careu după un duel cu Muşat. Reluările au arătat că între fundaşul stânga al Botoşaniului şi atacantul din Gruia a existat contact, însă arbitrul a considerat că Omrani a forţat căderea. Orice simulare e pedepsită cu galben, dar pentru atacant a fost al doilea cartonaş al meciului şi a însemnat, evident, eliminare.

La câteva minute după această fază, tehnicianul CFR-ului, cunoscut pentru temperamentul vulcanic, a fost la un pas să fie trimis în tribună. Bîrsan s-a îndreptat spre banca tehnică a echipei din Gruia şi i-a explicat antrenorului că, dacă nu se linişteşte, va vedea finalul partidei departe de banca tehnică.

Tânăra are câteva zeci de mii de fani pe YouTube și Instagram, așa că i-a făcut o propunere...

Cum ar putea arăta CFR în 2018, după ce i-a luat pe Țucudean, Ioniță și Costache